Meczowe

einhard | 19 stycznia 2021

Przedmeczowa konferencja Gattuso

Gennaro Gattuso omówł swoją przyjaźń z Andreą Pirlo i ostrzegł, że Napoli i Juventus zmieniły swoją tożsamość w ciągu sześciu ostatnich miesięcy.

Fabian Ruiz i Victor Osimhen nadal borykają się z COVID-19, ale Andrea Petagna i Dries Mertens są do dyspozycji trenera pomimo lekkich urazów.

Petagna zrobił wszystko, co mógł. Jutro weźmie udział w kolejnej sesji treningowej i wtedy dokonamy oceny – powiedział Gattuso na konferencji prasowej.

Dries zasługuje na najwyższą pochwałę, ponieważ zaciska zęby od czasu powrotu ze zgrupowania reprezentacji Belgii. Nie jest na 100% gotowy, trenuje pomimo bólu, więc możemy mu tylko podziękować za jego wysiłek. Jeśli będziemy go potrzebować, będzie tam, aby pomóc.

Juve przeżyło bolesną porażkę z Interem w Derby d’Italia, ale Gattuso ostrzega, że ​​jego zespół nie upatruje w tym żadnej przewagi.

Nigdy nie możesz pozwolić Juve poczuć krwi. Dominują w Serie A od dziewięciu lat, mają najsilniejszą mentalność i są gotowi na wszystko. Dlatego nie możemy myśleć, że mieli problemy z Interem, i że jutro będzie to dla nas spacerek po parku.

Juve ma mistrzów o silnej mentalności, szanujemy ich, zmierzymy się z wielkim klubem, ale podejmiemy ich chcąc pokazać nasze mocne strony i zalety.

Nasza tożsamość jest inna niż sześć miesięcy temu, to samo dotyczy Juve, więc są to dwa zespoły, które zmieniły więcej niż kilka rzeczy w tym okresie.

To jest finał. Może dać zastrzyk adrenaliny, podnieść poprzeczkę, bo drużyny z całej Europy i świata w tym sezonie zmagają się z różnymi problemami. Gramy co trzy dni, w powietrzu unosi się strach i napięcie w szatni i w domu, bo COVID zawsze się gdzieś czai. Zabił milion ludzi, strach jest nieunikniony.

Ponieważ gramy co trzy dni, kontuzji jest znacznie więcej. Jesteśmy uprzywilejowani, że jesteśmy pod stałą i doskonałą opieką, ale i tak nie jest to zwykły sezon.

Sposobem na przygotowanie się do tego meczu dla mnie jako trenera jest mówienie jak najmniej, patrzenie zawodnikom w oczy i nie podkręcanie napięcia, ponieważ ten mecz sam nas do siebie przygotowuje.

Gattuso grał z Pirlo w Milanie i reprezentacji Włoch.

Zaczęliśmy razem grać w wieku 15-16 lat, wygraliśmy rozgrywki U-21, Puchar Świata, wszystko, co było do wygrania. Był bardzo ważny dla mojej kariery, ja też mu ​​pomagałem, ponieważ zaczynał jako rozgrywający i zmienił się w głęboko cofniętego pomocnika.

Jesteśmy wielkimi przyjaciółmi, spędziliśmy razem wspaniałe chwile na boisku i poza nim. Jutro stajemy naprzeciwko siebie i niech wygra lepszy. Cokolwiek się stanie, po ostatnim gwizdku dalej będziemy wspaniałymi przyjaciółmi.

Pirlo napisał w swojej książce o swoich psikusach, które mi robił, ale myślę, że przyłożyłem mu w głowę więcej razy niż kiedykolwiek zrobił to jego ojciec! Jesteśmy dobrymi przyjaciółmi. Często rozmawialiśmy po meczach, był dość denerwujący, ale myślę, że jest teraz bardzo zajęty…

Mamy podobną wizję piłki, obaj lubimy budować akcje od tyłu i szukać czegoś nowego, czegoś co widzieliśmy, że od lat robią hiszpańskie drużyny.

Mam kilka pomysłów, ale ważne jest, aby szanować Juventus i nie dać się nabrać na ideę „Juventusu w kryzysie”. Rzadko przegrywają dwa spotkania z rzędu, więc musimy zagrać świetny mecz, być skoncentrowani i skupić się jeszcze bardziej niż zwykle.

Juve to niesamowity zespół i nie możemy popełniać błędu myśląc, że mają kłopoty.

Fani Napoli nie są zadowoleni, że Paolo Valeri został wyznaczony na sędziego Supercoppy.

Nie możemy zarzucić mu nic złego. To profesjonalista, który wie, co robi, jest sędzią międzynarodowym, ma duże doświadczenie i szanujemy go. Jeśli się nie mylę, Napoli również wygrało swój ostatni puchar Supercoppa, który sędziował właśnie Valeri.

Napoli wygrało apelację w sprawie walkowera, którym zostało ukarane za niestawienie się na mecz ligowy z Juve.

Okazaliśmy wielką wiarę, ponieważ zostaliśmy zablokowani przez ASL, kiedy byliśmy w autobusie, czekając na lotnisku. Wszyscy byliśmy gotowi do drogi. Mówiono o tym dużo, ale ja i zespół mamy wielki szacunek do Juve, zostawiamy plotki i czczą gadaninę innym.

Źródło: sscnapoli.it

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi