Kontrakty

tItOveN | 4 września 2021

Przemyślany ruch Ronaldo także pod kątem finansowym?

Włoskie dzienniki biorą pod lupę finansowy aspekt transferu Cristiano Ronaldo do Manchesteru United. 

Jak donosi Il Sole 24 Ore, Ronaldo zdecydował się na transfer do Anglii nie tylko ze względów sportowych. Choć we Włoszech Portugalczyk nie mógł narzekać na kwestie podatkowe, jako że płacił tylko 100 tysięcy euro rocznie od dochodów zagranicznych (np. prawa do wizerunku, sponsoring), w Wielkiej Brytanii będzie płacił jeszcze mniej, korzystając z jeszcze korzystniejszej ulgi.

Cristiano, mając status tzw. rezydenta nieosiedlonego (ang. ‚non-domiciled’ resident), przez kolejnych siedem lat właściwie nie będzie musiał odprowadzać podatków, podobnie jak było po jego transferze do Manchesteru United w 2003 roku. Według doniesień medialnych pensja Portugalczyka w United będzie wynosiła ok. 25 mln euro netto rocznie przez najbliższe 2 lata.

W przypadku Juventusu, portal Calcio e Finanza wylicza, iż rocznie pobyt 36-letniego wielokrotnego zdobywcę Złotej Piłki kosztowała klub ok. 86,2 mln (około 28,8 mln kwota amortyzacji i 57,3 mln euro pensji brutto, która wzrastała nawet do około 64 mln, biorąc pod uwagę dodatkowe koszty pracodawcy).

86,2 mln euro to zatem liczba, której Juventus teoretycznie nie będzie miał już w swoim bilansie w roku finansowym 2021/22. Należy mieć jednak na uwadze, iż klub zakomunikował, że sprzedaż Ronaldo wygenerowała stratę wynoszącą ok. 14 mln euro. Tym samym realnie można mówić o oszczędności ok. 72 mln euro.

Źródło: Il Sole24/Calcio e Finanza/własne

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
9 miesięcy temu

Pewnie to 100 000 różnicy było czynnikiem determinującym, swoistym game changerem na korzyść transferu na Wyspy. Zapewne Mendes dowiedział się o tym bardzo późno, dlatego Ronaldo dopiero po tym jak mu zostało to przekazane tak szybciutko się spakował:D

Conti 10
9 miesięcy temu

K….
Przestańcie już o nim pisać!!!
Cristiano był, jest najlepszy i długo będzie tak jak BUFFON, ale nie wypafało żeby taki profesjonalista lożegnał się w ten slosób z JUVE!!!
Inna sprawa, że JUVE nie powinno zgodzić się żeby odszedł z klubu za tak śmieszne pienądze!!!.
No k….czegoś takiego to bym się nigdy w życiu nie spodziewał.
Ja p…. to jest śmieszne i żałosne!!!
PS. Nie pokazujcie go w koszulce jeb… mu
Jeb… mu – barce i legię!!!!!!!!!!

Last edited 9 miesięcy temu by Conti 10
Przejdź do paska narzędzi