Prasa

tItOveN | 8 stycznia 2019

Przyszłość Allegriego: Real albo… Juventus?

W mediach pojawiają się doniesienia odnośnie dalszych losów Massimiliano Allegriego. Włoskie źródła sugerują, że Włoch zwiąże się na dłuższej z Juventusem, podczas gdy głosy z Hiszpanii mówią o tym, że Toskańczyk może przenieść się do Realu Madryt.

Były szkoleniowiec Milanu cztery lata z rzędu wygrywał z Juventusem dublety (tj. Mistrzostwo Włoch i Puchar Włoch), a także dotarł do dwóch finałów Ligi Mistrzów (w 2015 i 2017 r.)

To wszystko przyciągnęło uwagę Realu Madryt, który ponoć już teraz żałuje swojej decyzji związanej z przedłużeniem kontaktu obecnego trenera, Santiago Solariego.

W hiszpańskim programie telewizyjnym El Chiringuito wyrażono opinię, że Florentino Perez zdał sobie sprawę, iż jego pogoń za menadżerem Tottenhamu Hotspur, Mauricio Pochettino, jest skazana na porażkę, w związku z czym postanowił skupić swoją uwagę na Maxie Allegrim, którego widziałby na czele Królewskich od przyszłego sezonu.

51-letni trener posiada kontrakt ważny z Juve do czerwca 2020 r., jednak w kuluarach mówi się, że ​​może on opuścić klub już tego lata – w jego miejsce do Turynu ma przybyć były taktyk Los Blancos, Zinedine Zidane.

W dzisiejszym wydaniu gazeta Tuttosport podaje jednak, iż włodarze Bianconerich, i co ciekawe także sam Allegri, coraz poważniej rozważają możliwość przedłużenia współpracy.

Według części źródeł, pomimo plotek wiążących Zidane’a ze Starą Damą, zarząd Juventusu uważa Allegriego za „numer jeden”, a Francuz jest jedyne opcją rezerwową – na wypadek gdyby taktyk Juve uznał, iż jego „cykl” w klubie się skończył.

Tym samym wydaje się, że ostateczna decyzja odnośnie swoich dalszych losów jest w rękach Toskańczyka. Zdaniem turyńskiego Tuttosportu, Włoch ma ją podjąć do końca marca br.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi