Gracze Juve

einhard | 12 marca 2021

PSG po Messiego lub Ronaldo?

Dyrektor sportowy PSG, Leonardo, nie zamierza wykluczać ewentualnych ruchów w celu pozyskania Cristiano Ronaldo lub Leo Messiego.

Kontrakt wiążący Messiego z Barceloną wygaśnie pod koniec sezonu, podczas gdy umowa Ronaldo z Juventusem ważna jest do czerwca 2022 roku. Stara Dama może jednak sprzedać Portugalczyka przed końcem kontraktu, aby zaoszczędzić na jego wysokiej pensji. Pojawiają się również plotki, że otoczenie CR7 nie jest zadowolone z Juventusu, uważając ekipę Bianconerich za zespół będący ewidentnie poniżej poziomu Cristiano.

Czy zatem PSG może pozyskać któregoś z tych dwóch piłkarzy?

PSG zawsze monitoruje wielkich piłkarzy, każdy czołowy zawodnik jest łączony z PSG i to dobrze o nas świadczy – powiedział Leonardo w rozmowie z RMC Sport.

Zawsze możemy porozmawiać z topowymi graczami, którzy chcieliby do nas przyjść i to jest coś, co powinniśmy docenić. Jednak nie prowadzimy obecnie rozmów, aby pozyskać któregokolwiek z nich.

Tymczasem Il Corriere dello Sport wylicza, że jeśli Juventus zdecyduje się sprzedać Ronaldo, musi uzyskać za napastnika przynajmniej 29 milionów euro, aby uniknąć straty kapitałowej. Gazeta zapewnia również, że w chwili obecnej Bianconeri nie rozważają przedłużenia kontraktu z CR7.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
4 miesięcy temu

PSG, że nie weźmie CRa – prędzej dołączy do nich Messi.

domin100
4 miesięcy temu
Reply to  OldLady

Wypowiedź podparta mocnymi argumentami.

OldLady
4 miesięcy temu
Reply to  domin100

Już wiele razy to pisałem, ale ok zastanówmy się. Wychodzę z założenia, że Messi razem z Ronaldo nie dołączą tam bo jest to nie do dźwignięcia nawet dla PSG. W PSG jest Neymar – grający na pozycji Ronaldo. Oczywiście można go przesunąć, ale nieco straci na tym. Wybór jest więc między CR/Neymar – ja z racji wieku stawiam na Neymara. Do tego za CR trzeba będzie zapłacić – nie dużo ale zawsze. Dawniej sądziłem, że PSG sprzeda Mbappe do Realu i to uruchomi chęć pozyskania gwiazdy do PSG w osobie Ronaldo. Mbappe jednak nie pali się do Madrytu bo ten… Czytaj więcej »

clyde_1987_
4 miesięcy temu
Reply to  OldLady

W Barcelonie pojawił się nowy/stary prezydent i choćby z tego względu odejście Messiego stało się mniej prawdopodobne.

pogon
4 miesięcy temu

Ciekawe, czy kluby by poszły na wymianę Neymar-Ronaldo. Dla nas to by była ciekawa opcja, Neymar ma rok do końca kontraktu, Ronaldo też. Naymar ma problemy z kontuzjami, ale może by się mógł w Turynie odbudować. A przed Neymarem jeszcze kilka lat gry na wysokim poziomie.

czeczen
4 miesięcy temu
Reply to  pogon

predzej widzialbym wymiane Ronaldo-Icardi

cr7 fan
4 miesięcy temu

Mysle ze cris moze dołączyć do realu cos chyba jest na rzeczy wczesniej byl na meczu ich i w szatni . Messi mysle ze bardziej do city z pepem wtedy byliby nie pokonaną ekipą jak to bylo w 2011 r

Przejdź do paska narzędzi