Inne

einhard | 6 marca 2020

Puste trybuny: Juventus straci najwięcej

Juventus może stracić około 12 milionów euro dochodów w wyniku rządowego zakazu organizacji imprez sportowych, otwartych dla publiczności.

Seria A została ostatnio pogrążona w chaosie z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa w północnej części kraju. Rząd wydał dekret, na mocy którego wszystkie mecze ligowe będą rozgrywane za zamkniętymi drzwiami aż do 3 kwietnia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

Serwis Calcio e Finanza szacuje, że Juventus, który ma zagrać w najbliższym czasie na Allianz Stadium z Interem, Lyonem (w Lidze Mistrzów) i Lecce, straci 12,3 miliona euro przychodów z dni meczowych.

Stara Dama tym samym zostanie klubem, który najmocniej ucierpi z powodu dekretu rządowego. Oczekuje się, że Inter i Milan stracą odpowiednio 2,7 i 3,4 mln euro. Roma ma stracić około 2,3 mln euro, strona internetowa wylicza, że wszystkie 20 drużyn z Serie A łącznie stracą 28,6 mln euro przychodów z dni meczowych.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
2 lat temu

Było to do przewidzenia, ale nie spodziewałem się takich różnic między nami a resztą. To pokazuje, że w pewnych kwestiach wciągamy konkurencję nosem, a przecież inni mają większe stadiony.

tItOveN
Admin
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Nie sprawdzałem tego, ale tak na szybko – być może masz rację, ale być może dla Juventusu kalendarz wypada bardzo słabo w tym okresie (np. mamy domowy mecz z Lyonem, a jak wiadomo LM to +/- 2x z dnia meczowego).

anavrin_
2 lat temu
Reply to  tItOveN

W pełni słuszna uwaga.

Przejdź do paska narzędzi