Prasa

einhard | 2 lipca 2019

Rabiot: Przekonał mnie Buffon

Adrien Rabiot udzielił swojego pierwszego wywiadu jako zawodnik Juve, rozmawiając z klubową stroną internetową.

W przeszłości miałem kilka kontaktów z Juve, ale był to inny czas w moim życiu — wyjaśnił 24-latek.

Teraz nadszedł właściwy moment, żeby tu przybyć i dlatego tu jestem. Muszę wam powiedzieć, że w minionym sezonie dużo rozmawiałem z Gigim. Mieliśmy okazję porozmawiać i otrzymałem od niego wiele porad. Oczywiście dużo rozmawialiśmy o Juventusie, bardzo dobrze zna zespół i klub.

Był najlepszą osobą do rozmowy o ewentualnym transferze do Juve. Jego opinia jest dla mnie bardzo ważna, ponieważ Gigi jest moim przyjacielem, więc z pewnością odegrał pewną rolę w moim przyjściu tutaj. Z pewnością Juve ma ogromną wartość dodaną w porównaniu z innymi klubami, więc bardzo poważnie potraktowałem jego rady.

Spędziłem siedem lat w Paryżu jako profesjonalny piłkarz i po raz pierwszy zdecydowałem się zagrać w innej lidze. Moja determinacja jest zawsze taka sama. Będę robił co w mojej mocy. Będę tak zdeterminowany i zaangażowany jak zawsze. Zamierzam ciężko pracować, aby pomóc klubowi.

Jeszcze nie spotkałem się z Sarrim i nie miałem okazji z nim porozmawiać, ale ludzie, których spotkałem do tej pory w Juve, sprawili bardzo pozytywne wrażenie, więc myślę, że trener odpowiada obrazowi i reputacji tego zespołu.

Jeśli chodzi o moją ulubioną pozycję, to lubię grać jako lewy środkowy pomocnik. Zawsze grałem w ustawieniu z trójką pomocników, ale mogę również grać w formacji z dwoma pomocnikami.

Jeśli chodzi o mój numer koszulki, to wybieram nr 25.

Francuz został następnie zapytany o perspektywę gry z Ronaldo.

Oczywiście Ronaldo jest wielkim mistrzem, podobnie jak wielu innych w tym zespole, więc oczywiście miało to swoją rolę przy podejmowaniu decyzji. Byłem świadomy faktu, że Juve to świetny klub. Atmosfera w szatni jest bardzo pozytywna, ponieważ wszyscy gracze są profesjonalistami i dogadują się ze sobą.

Rabiot na ostatnie pół roku został odsunięty od składu PSG za odmowę przedłużenia kontraktu, ale pomocnik uważa, że ​​pauza zadziałała na jego korzyść.

Ostatnie sześć miesięcy było dość skomplikowane. W sensie sportowym takie rzeczy mogą się zdarzyć, więc byłem na nie gotowy. Ten rozdział został już zamknięty i czeka mnie nowa przygoda. Chcę zostawić przeszłość za sobą.

Wolałbym rozstać się z PSG w inny, lepszy sposób, ale nie zależało to tylko ode mnie i stało się tak, jak się stało. Leonardo skontaktował się z moją agentką. Przedstawił się i chciał zrozumieć, jak się sprawy mają, ale nie otrzymałem żadnych ofert z klubu.

PSG nie próbowało mnie zatrzymać i zdałem sobie sprawę, że mój czas w PSG się skończył. Z Juve wszystko poszło gładko, ponieważ osiągnęliśmy porozumienie bardzo szybko. Nie mieliśmy żadnych problemów.

Ten klub ma wspaniałą historię, w kwestii Francuzów, którzy tu grali. Mam też nadzieję, że do nich dołączę. Blaise grał ze mną przez kilka lat, więc oczywiście znamy się bardzo dobrze.

Juve to świetny i prestiżowy klub. Mają wielkie międzynarodowe doświadczenie, nawet jeśli w ciągu ostatnich kilku lat mieli pewne problemy w Lidze Mistrzów. Zawsze jednak dochodzili daleko, dlatego moim zdaniem są poziom wyżej od PSG.

24-latek nie gra w reprezentacji Francji, ponieważ odmówił miejsca na liście rezerwowej na Mistrzostwa Świata w 2018 roku.

Nadal jestem Francuzem i jeśli moje występy będą dobre, to mam nadzieję, że otrzymam powołanie i z radością będę grał w reprezentacji.

 

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi