Gracze Juve

einhard | 27 grudnia 2020

Rabiot zawieszony na Udinese?

Pojawiło się zamieszanie, czy Adrien Rabiot będzie zawieszony na mecz z Udinese po tym, jak Juventus zdjął go z kadry na mecz Fiorentiną.

Początkowo pomocnik miał odbyć jednomeczowe zawieszenie w meczu z Napoli w trzeciej kolejce, 4 października. Juve otrzymało jednak walkower, który został z kolei anulowany po apelacji Napoli do CONI. Mecz musi teraz zostać rozegrany, a to oznacza, że kara Rabiot nie została odbyta.

Pierwszym komentarzem, jaki wygłosiliśmy jest to, że zawsze byliśmy obojętni na tę sytuację – powiedział Paratici w wywiadzie dla Sky Sport Italia, komentując sądową walkę toczoną przez Napoli.

Kiedy każą nam grać, przynosimy piłkę i gramy. W końcu byliśmy przecież gotowi do gry 4 października. De Laurentiis nie odpowiedział, powiedział tylko to, co było oczywiste. Kiedy każą nam grać, będziemy grać. Harmonogram spotkań został sporządzony, istnieje organizacja, która się tym zajmuje i zobaczymy, co powie.

Aby być po bezpiecznej stronie, zdecydowaliśmy się odsunąć Rabiot od meczu z Fiorentiną. Zasady mówią, że pauzuje się w kolejnym spotkaniu, więc następnym meczem było spotkanie przeciwko Fiorentinie.

La Gazzetta dello Sport twierdzi jednak, że mogło to być daremnym gestem, ponieważ kara zaczyna obowiązywać dopiero dzień po wydaniu orzeczenia. Oznacza to, że Rabiot prawdopodobnie i tak będzie zawieszony na styczniowy mecz z Udinese.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
robertob
1 rok temu

To są jakieś jaja.

damek86
1 rok temu
Reply to  robertob

Może i są, ale ktoś w Juve mógł dokładnie zapoznać się z regulaminem. Zawsze bezpieczniej było odsunąć Rabiota na mecz z Violą, niż potem znowu miało powstać zamieszanie. Ach ten włoski bajzel.

wojojuve
1 rok temu
Reply to  damek86

Regulaminem? Wg regulaminu powinien być walkower, a Rabiot powinien odbyć karę w tamtym „meczu”. Włochy od dawna pokazują, że mają w dupie prawo, regulaminy i zasady. Było to już widać podczas farsopoli.

88frytek
1 rok temu

Trąci to straszną amatorką z naszej strony. Juventus jak taka Polska Legia która wygrywa mecz ale nie przechodzi dalej bo na ogon wszedł gracz nieuprawniony… Gdzie są nasi prawnicy, osoby które zapytają organów uprawnionych ? Zgadzamy sie na spadek do serie B po 10 latach jak już za późno walczymy o zadośćuczynienie bezskutecznie .Napoli jest w stanie skutecznie sie odwołać (rozumiem inną wagę zdarzenia ale niesmak pozostaje). Nie gra Rabiot żeby zagrać w kolejnym meczu , dostajemy 3-0 , do tego dalej Rabiot jest zawieszony. To co się dzieje to DRAMAT !!!

pogon
1 rok temu
Reply to  88frytek

No właśnie Juve zrobiło odwrotnie niż Legia. Nie wystawiło Rabiota, bo się bali walkowera. A kto mógł wiedzieć, że się tak potoczy ten mecz? Jakby tego nie zrobili a jakas komisja by uznała , że nie mógł grać to byłby płacz, że tracimy punkty itd. W tej lidze nic nie jest pewne, lepiej chuchać na zimne. A Rabiot to nie Ronaldo, jakoś sobie poradzimy.

Last edited 1 rok temu by pogon
Przejdź do paska narzędzi