Transfery

tItOveN | 18 maja 2020

Raiola: Dlatego Haaland nie trafił do Juve

Agent Mino Raiola stwierdził, że Erling Braut Haaland nie przeniósł się do Juventusu, ponieważ Stara Dama „umieściłaby go w drużynie do lat 23”.

W styczniu Stara Dama była czołówce klubów chętnych na ściągnięcie młodego Norwega, jednak Braut Haaland trafił ostatecznie do Borussii Dortmund i strzelił 13 bramek w 12 meczach. Raiola wskazuje, że liczba okazji do gry była decydującym czynnikiem.

Dlaczego Haaland nie trafił do Juventusu? Ponieważ umieściliby go w drużynie do lat 23. A nawet jeśli nie, stanowiłby co najwyżej wsparcie dla Higuaina – powiedział Raiola dla La Repubblica.

Dzięki doskonałemu startowi na Westfalenstadion młody napastnik już musi odpowiadać na pytania dotyczące swojej przyszłości. W umowie z klubem z Dortmundu zawarto klauzulę odstępnego w kwocie 75 mln euro, możliwą do uruchomienia w lipcu 2022 roku. W związku z tym Stara Dama z pewnością będzie skłonna zgłosić się po snajpera w przyszłości.

Źródło: football-italia.net / twitter.com

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
2 lat temu

Niestety Gruby ma rację. Byłby wsparciem dla Higuaina – nic więcej. Chłopak wybrał moim zdaniem mądrze. Nie zamknął przy tym sobie drogi do klubów dalszych. Może to być Juve – choć wątpię.

anavrin_
2 lat temu

Już niech Gruby nie przesadza. Sądzę przy tym, że ten komentarz to być może pośrednie odniesienie się do przypadku Keana, bo gdyby Juventus go nie sprzedał, to być może Moise by się tak nie stoczył. Pomimo tego, że Kean nie grał w zespole U23 i był włączany do seniorskiej drużyny, to osoby z jego otoczenia jasno domagały się częstej gry w pierwszym zespole (no i to był rzekomy powód dla którego Kean odszedł). I pewnie podobnie byłoby z Haalandem, lecz skąd niby można to wiedzieć? Przypuszczam, że obecnie Raiola może mieć ból czterech liter, wszak ten nieomylny manager nie pokierował… Czytaj więcej »

NR.17
NR.17
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Nie zgadzam się. Spójrz na wszystkich młodych zawodników w Juve jak byli wdrażani. Benta, Berna, nawet Dybala musieli przesiedzieć swoje na ławce, zanim weszli do pierwszego składu. To samo było z de Ligtem i Demiralem. Tu zawsze stawia sie doświadczonych ponad młode, wschodzące talenty. Taka polityka klubu.

JuraGD
2 lat temu

Dokładnie. Raiola ma rację. Może przesadził z U-23, ale na pewno Higuain byłby nr jeden 9tką Juve bez względu na jego formę czy skuteczność. Halland miałby zdecydowanie mniej szans na udowodnienie swojej wartości. Grałby ogony. Borussia, która stawia na młodzież i potrzebowała 9tki to była najlepsza opcja. W 2021 dla Juventusu będzie już raczej za późno, bo REAL już ostrzy sobie zęby na Norwega. #FJ!

kelso
2 lat temu

Juventus jest klubem gdzie jak przychodzi wonderkid jakiś to już można powiedzieć ze jest niespełna rozumu ale to tyczy się tych mniej znanych i kupionych za małą kwotę. Taki Haaland przyszedłby za powazną kwotę i już jest w jakimś stopniu obyty z dorosłą piłką podobnie jak De Ligt w momencie przyjścia do Juve, tutaj Raiola nie ma racji ale nie dlatego ze się nie zna ale celowo wyolbrzymia. Haaland grałby w Juve, jest za dobry, w U-23 na pewno by nie grał ale też nie gralby tyle co BVB i tu nie można mieć pretensji a jedynie szacunek że typ… Czytaj więcej »

pogon
2 lat temu

Serio mówi to człowiek, który do tego samego klubu przetransportował nastolatka z rezerw MU, który pod skrzydłami Juve stał się najdroższym wówczas piłkarzem na świecie. A konkurencję miał o wiele silniejszą niż Higuain.

Przejdź do paska narzędzi