Gracze Juve

tItOveN | 11 stycznia 2020

Ramsey: Juventus chciał mnie za wszelką cenę

Aaron Ramsey udzielił wywiadu dla Sky Sport Italia, w którym zdradził kulisy swojego transferu i opowiedział o różnicach pomiędzy Serie A a Premier League.

Walijski pomocnik dołączył do zespołu Starej Damy ostatniego lata po wygaśnięciu jego umowy z Arsenalem. Zawodnik, mając już uzgodniony transfer z Juventusem, 11 lutego 2019 r. podał do wiadomości publicznej swoją decyzję.

Dołączywszy do Juventusu, Ramsey wciąż zmagał się z urazami, które trapiły podczas jego ostatnich miesięcy w ekipie Kanonierów. Odkąd jednak uporał się on z tymi problemami, odgrywa coraz większą rolę w układance Maurizio Sarriego.

Kiedy kończył się mój kontrakt z Arsenalem, swoją propozycję przedstawił Juventus. Chcieli mnie sprowadzić za wszelką cenę, bardzo starali się o to, by mnie pozyskać.


Jestem szczęśliwy, że mogłem skorzystać z tej okazji, i że mam możliwość grać w tym wyjątkowym klubie – reprezentować go i mieć swój wkład w zdobywaniu przyszłych tytułów.

Walijczyk został zapytany o swoje pierwsze wrażenia w Juventusie jako drużynie i klubie oraz o wskazanie różnic pomiędzy Serie A i Premier League.

W Serie A dużo bardziej liczy się aspekt taktyczny. Wiele klubów broni głeboko i trzeba przebijać się przez dwa bloki defensywne, aby zdobyć dostęp do bramki. W Premier League, mimo wszystko, masz do dyspozycji więcej miejsca na boisku. Prawdopodobnie intensywność gry jest nieco wyższa, dlatego częściej musisz oglądać się za siebie. Serie A zachwyciła mnie jakością i techniką w grze. Mam nadzieję, że to będzie wyjątkowy sezon.

Gra dla tego klubu jest dla mnie zaszczytem i powodem do dumy. Bycie częścią Juventusu jest wyjątkowe, podobnie jak możliwość gry pośród tych wszystkich zawodników. To naprawdę wspaniałe być tego cześcią.

Nie jest to obsesja, ale głównym celem Juventusu jest zawsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Czy 28-latek sądzi, że jest to możliwe w bieżącym sezonie?

Bez wątpienia jest to trofeum, które chcemy zdobyć. Przede wszystkim jednak trzeba ciężko pracować nad zwycięstwami w lidze, bo one dają ci siłę, żeby stawić czoła kolejnym wyzwaniom, takim jak Liga Mistrzów. Chcemy wygrać jak najwięcej to możliwe. Na szczęście mamy w składzie niesamowitych zawodników i jesteśmy gotowi, by pomóc sobie nawzajem w osiągnięciu wyznaczonych celów.

Jak to jest grać z Cristiano Ronaldo?

Cristiano jest niezwykły. Jest fantastycznym piłkarzem, jegp rekordy mówią same za siebie. Jest jednym z najlepszych.
Tłumaczył: Wojciech Murak
Źródło: Juvefc.com
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
.kamill10.
2 lat temu

Pamiętam jak przed przyjściem do nas gral przeciwko Napoli -dosłownie był wszędzie. Mówię prze dzik Ale mamy pomocnika tak się jaralem nim A tu takie rozczarowanie …

Przejdź do paska narzędzi