Meczowe

einhard | 19 września 2020

Ranieri: Juve ciągle najlepsze

Claudio Ranieri postrzega Juventus jako faworyta w walce o tegoroczne Scudetto.

To będzie dla mnie jak debiut, biorąc pod uwagę, że trafiłem tu dopiero wtedy, gdy sezon chylił się już ku końcowi – powiedział trener Sampdorii na konferencji prasowej.

Jesteśmy gotowi do walki z Juventusem, ale życzę Andrei Pirlo sukcesów w jego dalszej karierze. Kiedy zmienia się trener, drużyna zawsze potrzebuje trochę czasu, aby dostosować się do jego wizji taktycznej.

Juve pozostaje faworytem, ponieważ przez dziewięć lat z rzędu sięgali po Scudetto i postarają się zrobić to po raz dziesiąty. Jest kilka klubów, które powalczą o tytuł i jestem przekonany, że przepaść między Juve a resztą powoli się zmniejsza.

Brak fanów na stadionie to niemiły widok, ponieważ to oni są duszą futbolu. W minionym sezonie nasi kibice dodawali nam energii w najtrudniejszych momentach, byli naszą siłą. Nawet jeśli ciągle nie mogą być po naszej stronie na stadionach, proszę ich, aby nadal byli blisko nas. Postaramy się odpłacić im na boisku, ofiarowując im satysfakcję, której nie doświadczyli w zeszłym roku.

Pirlo nie miał dużo czasu na przygotowania, ponieważ z powodu blokady i późnego zakończenia rozgrywek 2019/20, był to wyjątkowo krótki okres przedsezonowy.

To było nienormalne. Ostatnia część sezonu zakończyła się w stresujących okolicznościach, ale pozytywne jest to, że nie zaczynamy od zera, ponieważ niewiele się zmieniliśmy.

Straciliśmy Nicolę Murru i Karola Linetty’ego, więc spodziewam się, że zastąpią ich nowe twarze. Nasz prezydent ciężko pracuje, a rdzeń zespołu pozostaje bez zmian.

Źródło: sampdoria.it

 

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
2 lat temu

Oby Ranieri nie uznał, że z Sampdorią też sobie ugra niespodziewanego mistrza 😀

Komy10
2 lat temu

Na @juvepoland ta wypowiedz ma inny wydźwięk. Problemy z tłumaczeniem albo tu albo tam.

Przejdź do paska narzędzi