Prasa

einhard | 28 sierpnia 2019

Rekordowe otwarcie sezonu Serie A

Pierwsza kolejka sezonu 2019/20 Serie A ustanowiła nowy rekord ligi pod względem frekwencji na stadionach.

Średnia frekwencja na trybunach podczas otwarcia ligowych rozgrywek wyniosła 26 000 widzów – jest to nowy rekord od czasu, gdy Serie A została powiększona do 20 drużyn w latach 2004/05. Ostatnie dwa otwarcia ligowych rozgrywek (sezony 2017/18 i 2018/19) zanotowały średnio nieco ponad 22 000 widzów.

Uważa się, że pojawienie się kilku wielkich nazwisk i rozgrywki rozpoczynające się później niż zwykle miały duży wpływ na ten rekord. Największą frekwencję zaobserwowano na San Siro, gdzie 64 188 osób pojawiło się, aby obejrzeć Inter grający z Lecce.

Na drugim miejscu znalazło się Olimpico z 38 779 widzami, gdzie fani obejrzeli zacięte spotkanie Romy z Genoą, zakończone remisem 3-3. Artemio Franchi uplasowało się na trzecim miejscu z 33,614 widzami, którzy byli świadkami prawdziwego thrillera w meczu Fiorentiny z Napoli.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
4 lat temu

Warto zauważyć, że mimo hitowego spotkania z Napoli bilety na ten mecz nie zostały jeszcze wyprzedane co może wskazywać na to, że zarząd dotarł do ,,krzywej Laffera” i zaprzestanie podnoszenia cen biletów. Bo jeśli na Napoli póki co nie ma kompletu to na spotkania ze słabiakami będzie jeszcze więcej wolnych miejsc. Może zaczną pojawiać się promocje.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi