Prasa

einhard | 28 sierpnia 2019

Rekordowe otwarcie sezonu Serie A

Pierwsza kolejka sezonu 2019/20 Serie A ustanowiła nowy rekord ligi pod względem frekwencji na stadionach.

Średnia frekwencja na trybunach podczas otwarcia ligowych rozgrywek wyniosła 26 000 widzów – jest to nowy rekord od czasu, gdy Serie A została powiększona do 20 drużyn w latach 2004/05. Ostatnie dwa otwarcia ligowych rozgrywek (sezony 2017/18 i 2018/19) zanotowały średnio nieco ponad 22 000 widzów.

Uważa się, że pojawienie się kilku wielkich nazwisk i rozgrywki rozpoczynające się później niż zwykle miały duży wpływ na ten rekord. Największą frekwencję zaobserwowano na San Siro, gdzie 64 188 osób pojawiło się, aby obejrzeć Inter grający z Lecce.

Na drugim miejscu znalazło się Olimpico z 38 779 widzami, gdzie fani obejrzeli zacięte spotkanie Romy z Genoą, zakończone remisem 3-3. Artemio Franchi uplasowało się na trzecim miejscu z 33,614 widzami, którzy byli świadkami prawdziwego thrillera w meczu Fiorentiny z Napoli.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
2 lat temu

Warto zauważyć, że mimo hitowego spotkania z Napoli bilety na ten mecz nie zostały jeszcze wyprzedane co może wskazywać na to, że zarząd dotarł do ,,krzywej Laffera” i zaprzestanie podnoszenia cen biletów. Bo jeśli na Napoli póki co nie ma kompletu to na spotkania ze słabiakami będzie jeszcze więcej wolnych miejsc. Może zaczną pojawiać się promocje.

Przejdź do paska narzędzi