Prasa

einhard | 11 kwietnia 2021

Rizzoli: Mariani powinien użyć VARu

Nicola Rizzoli ujawnia największe błędy, które popełnił w trakcie swojej kariery i podkreśla, że ​​Maurizio Mariani powinien był skorzystać z pomocy VAR w spotkaniu Juventus-Napoli.

Zarówno Juventus, jak i Napoli apelowali o przyznanie rzutów karnych w pierwszej połowie spotkania na Allianz Stadium, a Rizzoli przyznał, że sędzia główny podjął niewłaściwe decyzje w obu przypadkach.

Mariani i sędziowie VAR popełnili błędy i zdają sobie z tego sprawę. Jestem fanem nowych technologii. To absurd, że w 2020 roku jedynym, który nie ogląda powtórki, jest sędzia – powiedział Rizzoli w rozmowie z Il Corriere dello Sport.

Mogę zagwarantować, że technologia zmniejszyła liczbę błędów, ale wszystko można ciągle poprawić.

Weźmy piłkę zagraną ręką. W piłce nożnej jest to niesportowe zachowanie, ale nie możemy oczekiwać, że piłkarz będzie bronił ciągle trzymając ręce za swoim ciałem. To nie jest naturalne zachowanie i nienaturalna pozycja, która zabiera mu jego stabilność.

Które ze swoich błędów Rizzoli uważa za najgorsze?

Kiedyś w derbach Mediolanu odgwizdałem rzut karny, którego nie powinno być, ale błąd, którego nigdy nie zapomnę miał miejsce w meczu Ligi Mistrzów między Atletico Madryt a Barceloną.

Przyznałem Barcelonie rzut wolny zamiast rzutu karnego za piłkę zagraną ręką. Zawodnik Atletico Madryt miał nogi poza polem karnym, ale jego ręka była wewnątrz, a ja tego nie zauważyłem. Barcelona mogłaby awansować, gdyby strzeliła gola. Niestety w tamtym czasie nie było VARu.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi