Prasa

einhard | 14 sierpnia 2020

Rocchi: Mecz Juve-Roma wiele mnie nauczył

Gianluca Rocchi przyznaje, że był sceptycznie nastawiony do technologii VAR i ujawnił, że spotkanie Juventusu z Romą w 2014 roku wiele go nauczyło.

Mecz między Juventusem i Romą z ubiegłego sezonu był pożegnaniem spotkaniem dla 46-latka, który zakończył pracę jako sędzia.

Bardzo chciałbym, aby sędzia był brany jako „część gry”, a nie osoba z zewnątrz – powiedział Rocchi w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Czułem się wspaniale, kiedy piłkarze mnie żegnali pod koniec meczu Juve-Roma. Otrzymałem wiadomości: od prezesa CONI Giovanniego Malagò, prezesa FIGC Gabriele Graviny i wielu sędziów, których znam i których nie znałem. To bardzo fajna rzecz i jestem szczęśliwy.

W innym meczu, kiedy Juventus pokonał Roma 3-2 w 2014 roku, Rocchi z trudem utrzymywał mecz pod kontrolą, ponieważ przyznał wtedy aż trzy rzuty karne, rozdał siedem żółtych kartek i wyrzucił z boiska Kostasa Manolasa i Alvaro Moratę.

Ta gra wiele mnie nauczyła, nauczyłem się jak odpowiednio reagować na pewne wydarzenia. Muszę powiedzieć, że następne lata były moją osobistą zemstą za krytykę. Radzę młodym, aby byli sobą.

Sędzia z Florencji był sceptyczny, kiedy Serie A wprowadziła VAR w sezonie 2017-18.

Nie podobają mi się oskarżenia i teorie spiskowe krążące wokół sędziów. Podchodziłem sceptycznie do VARu, ale po czasie muszę przyznać, że to doskonałe narzędzie. Dzięki niemu wynik meczu jest bardziej sprawiedliwy.

Rocchi stwierdził również, że praca po wznowieniu sezonu była dla sędziów znacznie trudniejsza.

Chcę pogratulować Gravinie i FIGC, że mieli wytrwałość, aby dokończyć rozgrywki. W mojej karierze pracowało mi się lepiej, gdy byłem pod presją. Widzowie cię nakręcali i motywowali, a przy pustych trybunach było o to trudniej.

Rocchi sędziował 263 meczów w Serie A, rozdając 1351 żółtych, 59 czerwonych i odgwizdując 132 rzutów karnych. W całej karierze Włoch poprowadził 529 spotkania.

Chciałbym powiedzieć, że najlepsza część życia zaczyna się teraz, dobrze się bawiłem i robiłem to, co lubię. Myślę, że przyszłość da mi wiele satysfakcji.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
grzwys
2 lat temu

Jedna z większych legend, Jego brak był szczególnie widoczny w naszym ostatnim meczu z Milanem.
;p

Przejdź do paska narzędzi