Oficjalnie

Kurp | 27 maja 2020

16 rocznica śmierci Umberto Agnellego

Szesnaście lat temu środowisko Bianconerich żegnało człowieka, który swoją pasją i elegancją trwale zapisał się w historii Juventusu jako jeden z najwybitniejszych prezydentów tego klubu oraz osoba, która do końca życia miała swój wkład w budowę piłkarskiej potęgi z Turynu.

Juventus zamieścił dziś wpis na swojej oficjalnej stronie, który chwyta za serce i przypomina, jak ważną postacią dla klubu był popularny „Il Dottore” – ojciec dzisiejszego prezydenta Andrei Agnellego.

Wygraliśmy z nim wszystko, krocząc przez szerokie pasmo sukcesów od 1955 roku, w którym stał się najmłodszym prezydentem w naszej historii. Odszedł od przewodnictwa klubu w 1962 roku, po wygraniu trzech Scudetti, dzięki którym zdobyliśmy pierwszą gwiazdę oraz dwóch Coppa Italia.

Jego związek z Juventusem trwał jednak cały czas i w 1994 roku ponownie ujrzeliśmy Umberto Agnellego jako pierwszą osobę klubu. W tym czasie byliśmy świadkami kolejnych wielkich i niezapomnianych zwycięstw, w tym przede wszystkim tych w Lidze Mistrzów w 1996 roku.

Pięć Scudetti, Puchar Włoch, cztery Superpuchary Włoch, Puchar Intertoto, Superpuchar Europy, Puchar Ligi Mistrzów oraz Puchar Interkontynentalny: te trofea trafiły do gabloty Juventusu jako kolejne pod wodzą „Il Dottore”. Bogatą listę, którą dziś trwale dopisujemy, dedykujemy Umberto, o którym nigdy nie zapomnimy.

Źródło: Juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi