Prasa

einhard | 11 czerwca 2020

Roma odrzuciła pierwszą ofertę za Zaniolo

Juventus rzekomo złożył pierwszą ofertę za Nicolò Zaniolo, która została jednak odrzucona przez Romę.

Tuttosport twierdzi, że Paratici już w ubiegły piątek próbował w rozmowach z CEO Giallorossich zaoferować transakcję wymiany, ale Roma oczekuje za Włocha 60 mln euro w gotówce.

Gazeta utrzymuje jednak, że to jeszcze nie koniec rozmów, gdyż trudności budżetowe Romy mogą zmusić do pewnych ustępstw.

Ekipa z Rzymu próbuje uniknąć konieczności sprzedaży Zaniolo, dzięki obniżaniu pensji, zastosowaniu pułapu płacowego dla nowo pozyskanych piłkarzy, zmniejszaniu prowizji dla agentów oraz masową wyprzedaż zbędnych graczy.

Takie działania mogą jednak nie wystarczyć, aby zespół Jamesa Pallotty utrzymał swoje największe gwiazdy, ponieważ przychody klubu spadły o ponad 100 milionów euro, a ponadto Roma utrzymuje poziom zadłużenia na pułapie około 280 milionów euro.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
19
19
2 lat temu

Zatrzymanie Zaniolo to dla Romy kwestia honoru. Jeśli faktycznie go chcemy to nie możemy pomagać Romie w podreperowaniu ich bilansu poprzez inne wymiany.

OldLady
2 lat temu
Reply to  19

Dla nas pozyskanie go po fiasku ws Tonaliego też powinno być ważne. Można nawet nieco nadszarpnąć budżet, bo w lato pewnie pożegnamy pewnie Higuaina , a później kolejni starsi gracze będą regularnie schodzić z listy płac.
Brać kosztem Ruganiego i Berny. Ta dwójka do Romy w zamian za niego i byłoby ok.

19
19
2 lat temu
Reply to  OldLady

Roma nie chce Zaniolo wymieniać więc mamy problem. Pamiętajmy że my także musimy ratować bilans i dlatego pojawiają się idiotyczne pomysły wymian po zawyżonych cenach.
Jedyna szansa na pozyskanie Zaniolo na zasadzie wymian pojawi się gdy Roma będzie miała nóż na gardle. Nie będzie go miała w sytuacji gdy my wcześniej zgodzimy się na wymiany typu Under – Romero i Mandragora – Cristante. Trzeba jednak pamiętać że my możemy być zmuszeni do takich wymian dla ratowania naszego budżetu i w ten o to sposób uratujemy Romę.

OldLady
2 lat temu
Reply to  19

Ruganiego i Berne myślę spokojnie udałoby się sprzedać gdyby była taka wola klubu. No chyba że czaimy się za Pogba w do wątpię.

drekar
2 lat temu

ok, ale o wypożyczeniu z obowiązkiem wykupu i ratach nic nie wspominają ;p

anavrin_
2 lat temu
Reply to  drekar

Eh, dobre czasy! Co by nie mówić, to na takich warunkach Marotta ściągnie Tonaliego…

Co do newsa, nie dałbym 60 milionów za Zaniolo, bo już przed kontuzją grał bardzo chimerycznie. A po kontuzji pojawia się jeszcze więcej znaków zapytania.

Myślę, że najpierw moglibyśmy poobserwować jego powrót do formy w Romie i ewentualnie spróbować kupić za rok, uprzednio nieco podreperowując budżet.

pogon
2 lat temu

Wszystko fajnie, tylko pytanie w jakiej formie jest Zaniolo po zerwanych więzadłach? Mamy dość słabe doświadczenia z kupowaniem zawodników po kontuzjach, a jeśli mu się to będzie ciągle odnawiać? Mam poważne wątpliwości, choć przed kontuzją to bym go powitał bardzo chętnie.

Przejdź do paska narzędzi