Prasa

switi | 14 marca 2021

Roma rozwścieczona nową datą Juventus – Napoli

Ostatnio informowaliśmy o przełożonym spotkaniu Juventusu z Napoli. Nowa data wywołała kolejne kontrowersje. Roma twierdzi, że drużyna z Neapolu jest w tym momencie faworyzowana.

Mecz Juventus – Napoli początkowo miał odbyć się 4 października 2020 roku, jednak neapolitańczycy nie stawili się na nim zasłaniając się zakazem od lokalnego sanepidu. Po złożonych skargach ostatecznie zgodzono się, że walkower powinien zostać cofnięty, a spotkanie rozegrane w późniejszym terminie. W piątek oba kluby postanowiły zgodzić się na nową datę, 7 kwietnia.

Cała ta sytuacja rozwścieczyła Romę, która uważa, że Napoli jest traktowane lepiej, mając na uwadze zbliżające się spotkanie ligowe na Stadio Olimpico w przyszły weekend. Dla zespołu z Rzymu jest to szczególnie irytujące, gdyż w czwartek zagrają z Szachtarem Donieck w rozgrywkach Ligi Europy.

AS Roma wysłała oficjalne pismo do Lega Serie A, kwestionując decyzję o zmianie terminu Juventus – Napoli na niecały tydzień przed planowanym rozpoczęciem meczu.

Prosimy o wyjaśnienie motywów, które tym kierują, ponieważ nie widzimy absolutnie żadnego uzasadnienia, poza faworyzowaniem listy spotkań SSC Napoli, które powinno zmierzyć się z niżej podpisanym klubem 21 marca.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dimebag11
1 rok temu

Nie ma co się dziwić Romie, bo to oni zyskiwali najbardziej na tym, że mieliby mecz z Napoli po wyjazdach podopiecznych Gattuso na Milan i Juve. Podejrzewam, że nasi działacze póki co bardziej obawiają się Rzymian niż Neapolitańczyków jako bezpośredniego rywala w walce o miejsce premiowane grą w następnej edycji LM i dlatego wolą by Napoli urwało jakieś punkty Romie.

Przejdź do paska narzędzi