Gracze Juve

NR.17 | 3 kwietnia 2020

Ronaldo pierwszym piłkarskim miliarderem

Cristiano Ronaldo dołączy do grona sportowców, którzy zarobili miliard dolarów podczas swojej kariery.

Stara Dama ogłosiła ogromną obniżkę płac, która ma pomóc im w czasach kryzysu, ale nie wpłynie ona zbytnio na Portuglaczyka.

Dzięki marce, którą jest CR7, zarobił 100mln euro tylko w 2019 roku, ale podczas całej kariery, szacuje się, że osiągnie pułap 1 miliarda dolarów w sezonie 2019-20, nawet z trzymiesięczną obniżką.

Tylko Lionel Messi zarobił więcej niż Ronaldo w zeszłym sezonie, ale fakt, że to 35-latek rozegrał 18 sezonów pomaga mu zostać pierwszym na świecie piłkarzem, który zarobi okrągły miliard dolarów w czasie swojej kariery.

Business Insider również podaje, że do grona Tigera Woodsa, Floyda Mayweathera Juniora ma dołączyć Roger Federer, który w tym roku zostanie pierwszym tenisistą miliarderem.

Tylko mistrzom golfa i boksu udało się osiągnąć taki majątek w trakcie swojej kariery, podczas gdy Michael Jordan jest trzecim członkiem tego klubu.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
1 rok temu

Przy takich pieniądzach to już serio wszystko jedno. On już daaawno temu mówił , że nawet dokładnie nie wie ile ma.
Mimo wszystko gratulacje. Nikt mu grosza nie dał. Sam wszystko wpracowal. A że takie są realia rynku to już nie jego wina.

Newsio
Editor
1 rok temu
Reply to  OldLady

Powyżej pewnego pułapu nikt nie wie dokładnie ile ma 🙂 Zwłaszcza jak się prowadzi kilka równoległych biznesów. Trzeba jednak Krisowi przyznać, że jest żywym pomnikiem tego jak ciężką pracą (i medialną buzią) dorobić się arcy-sukcesu.

clyde_1987_
1 rok temu

Co tu dużo mówić, Ronaldo jest jednoosobową korporacją, człowiekiem instytucją, a ponad wszystko żywą legendą piłki nożnej i co za tym idzie – sportu. Co do jego zarobków, to musimy pamiętać, że dużą część z niej przypada na wielu współpracowników Portugalczyka, nie zmienia to jednak faktu, iż Cristiano jest bajecznie bogaty. Piłka nożna jest sportem globalnym, zaś sam Ronaldo doskonale radzi sobie z promocją swojej osoby, jest wręcz znakomitym przykładem na to jak można promować swoją markę, w końcu to najpopularniejsza bądź jedna z kilku najpopularniejszych postaci na Instagramie. Po wielu latach kibicowania Juventusowi, cieszy mnie, że taka postać przywdziewa… Czytaj więcej »

anavrin_
1 rok temu

Fakt, że jest tak nadziany w moim odczuciu naprawdę może przemawiać za tym, że w całej tej aferze podatkowej on naprawdę nie widział o tym, jakie wałki kręcą jego księgowi (podobnie Messi). Ronaldo wydaje się też mieć łeb na karku. Owszem, kupuje sobie kolejne modele Bugatti, ale też inwestuje kasę i robi wiele drobnych projektów. Dla mnie, summa summarum, Portugalczyk jest na plus w tym elemencie. Zgadzam się też z @Newsio, że powyżej pewnego pułapu już się nie wie, ile się ma. Czytałem ostatnio wywiad z Davem Grohlem (muzyk, nie będę się tutaj rozwodził), który po czasie, kiedy jego zespół… Czytaj więcej »

Newsio
Editor
1 rok temu
Reply to  anavrin_

To ja od siebie dodam z podobnego ogródka, że identyczne odczucia miałem po przeczytaniu biografii Duffa McKagana – dawnego basisty i założyciela Guns&Roses. Gość przyznawał, że gdy byli na szczycie (i ostro imprezowali) to nikt z nich praktycznie nie czytał żadnych umów i dokumentów jakie im podsuwano do podpisania. Żyło im się dostatnio, robili to co kochali (grali muzykę i imprezowali) i dopiero jak ich kariery wyhamowały, a on sami odeszli od rock and rollowego stylu życia i ogarnęli trochę swoje sprawy biznesowe i przetrzepali kartony umów kitrane po garażach to zdali sobie sprawę jak wielkie pieniądze się wokół nich… Czytaj więcej »

Przejdź do paska narzędzi