Prasa

maciejovsky | 2 września 2021

Ronaldo: To była najlepsza decyzja

Cristiano Ronaldo kurtuazyjnie wypowiedział się dla MUTV o swojej decyzji na temat transferu z Juventusu do Manchesteru United.

Portugalczyk opuścił Starą Damę po rozegraniu 134 meczów i strzeleniu 101 goli. Z Juve zdobył dwa tytuły mistrzowskie, Coppa Italia i Supercoppa Italia.

Myślę, że to była najlepsza decyzja, jaką podjąłem. Przeniosłem się teraz z Juve do Manchesteru. To nowy rozdział i jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony, że wróciłem do domu po 12 latach. Już nie mogę doczekać się pierwszego meczu.

Chcę iść dalej, tworzyć historię, spróbować pomóc United osiągnąć wspaniałe wyniki, zdobyć trofea. Chcę wygrać wielkie rzeczy!

Sir Alex Ferguson był fundamentalną postacią, kiedy podpisałem swój pierwszy kontrakt z Manchesterem. Jest dla mnie jak ojciec, nauczył mnie tak wielu rzeczy. Zawsze utrzymywaliśmy kontakt i odegrał istotną rolę w moim powrocie.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wojczech7
Admin
9 miesięcy temu

Szkoda, żeś nie podjął jej przynajmniej miesiąc wcześniej. No ale na boisku patrzyłeś głównie na czubek własnego nosa, to czemu poza boiskiem miałoby być inaczej…

wojojuve
9 miesięcy temu
Reply to  wojczech7

Masz jakieś inside info albo chociaż czyjąkolwiek wypowiedź w mediach, że to była decyzja Ronaldo, którą podzielił się pod koniec mercato?

Gryfel
Editor
9 miesięcy temu
Reply to  wojojuve

No ja mam informacje chociażby od Allegriego, który na konferencjach mówił, że Ronaldo zostaje, tak samo mówił Nedved, a dopiero pod koniec mercato zaczęły się ruchy, że Ronaldo odchodzi.
Jak dla mnie to wina jest po obu stronach, bo wydaje się, że z nikt z Ronaldo nie usiadł do rozmów aby podjąć klarowną decyzję, a on widząc co się dzieje na rynku i z drużyną szukał panicznie ucieczki.

wojojuve
9 miesięcy temu
Reply to  Gryfel

Nie no, gratuluję, słuchaj dalej Nedveda a daleko zajedziesz xD

pogon
9 miesięcy temu
Reply to  Gryfel

Allegri nie powiedział, że Ronaldo zostaje tylko, że Ronaldo mu przekazał, że zostaje. Natomiast Pavel Nedved stwierdził, że Ronaldo na sto procent zostanie. Różnica między oboma Panami jest taka, że jeden tylko przekazywał słowa CR i nie jest członkiem zarządu klubu, a drugi będąc członkiem zarządu zapewniał o pozostaniu CR w Juve.

wojojuve
9 miesięcy temu
Reply to  pogon

Z drugiej strony znajomy Allegriego powiedział, że ten już wcześniej wiedział o odejściu Ronaldo. Kto ma większy interes w nierzetelności w tym wypadku? Jakiś niezwiązany typek odnoszący się do przeszłości kłamiąc, że Ronaldo wcześniej poinformował o swoich planach niż to było faktycznie, czy trener oraz członek zarządu ukrywający odejście największej gwiazdy zespołu aż do ostatniej chwili?
Żeby nie było, nie twierdzę, że CR poinformował wcześniej. Twierdzę, że kiedyś wiemy, więc uważam, że jest powinniśmy cisnąć po nim za to.

Gregor del Ptasior
9 miesięcy temu

Z jego punktu widzenia to na pewno była słuszna decyzja. Obecne mercato tylko potwierdziło, że w Turynie nie budują drużyny do walki o najwyższe cele. Co więcej, nawet na krajowym podwórku nie jesteśmy już na czele.

Bleach
9 miesięcy temu

Jestem kibicem Juve od 27 lat, tą stronę śledzę od samego jej początku.
Przyznam szczerze że bardzo ale to bardzo żadko się wypowiadam w komentarzach oraz że nienawidzę Twoich komentarzy zarówno jeśli chodzi o ich przesłanie jak i budowę merytoryczną, nie mniej jednak ten komentarz jest dokładnym odzwierciedleniem rzeczywistości i tego co ja myślę o obecnej sytuacji w Juve .

Gregor del Ptasior
9 miesięcy temu
Reply to  Bleach

Ło matuchno! Ale mi teraz smutno…

jacojaco/Kicek12345
9 miesięcy temu

Jestem kibicem Juve od 25 lat, stronę pomagałem przerzucać z Solojuve, i powiem Ci, że akurat mi nie przeszkadzająTwoje posty 😀

Gregor del Ptasior
9 miesięcy temu

Uff… To może jednak nie muszę się zamykać w sobie 😉

Lucky1313
9 miesięcy temu

Dzień dobry.
Jestem alkohol… tzn. Jestem kibicem Juve od 25 lat i… W sumie to by było wszystko🤔

borowcze
9 miesięcy temu

To ciekawe jak z krajowej potęgi staliśmy się tylko czołówką. Byliśmy 2 kroki przed ligą jesteśmy aktualnie krok za nią. Trudno nie odnieść wrażenia, że jesteśmy jak Barcelona. Wydanie 90mln na Higuaina którego po 2 sezonach wypycha się z klubu, wysokie i długie kontrakty dla graczy których nie widzi się w planach klub jak Khedira, Matuidi, Costa, Ramsey. Lista grzechów zarządu jest bardzo długa.

Przejdź do paska narzędzi