Gracze Juve

tItOveN | 22 stycznia 2019

Ronaldo usłyszy wyrok za przestępstwa podatkowe

Cristiano Ronaldo otrzyma karę 23-miesięcznego więzienia za oszustwa podatkowe, a dodatkowo zapłaci grzywnę w wysokości 18,8 miliona euro.

Powyższe warunki są owocem pracy prawników Ronaldo. Wynegocjowana propozycja ukarania została przedstawiona sędziom we wtorek w madryckim sądzie. Rozprawa była krótka, lecz Portugalczyk stawił się osobiście wraz z partnerką Georginą. BBC News informuje, że wyrok formalnie zostanie ogłoszony „w najbliższych dniach”.

Gwiazdor Juventusu najprawdopodobniej nie spędzi jednak ani chwili w zakładzie karnym. W hiszpańskim porządku prawnym w przypadku skazania na karę pozbawienia wolności niższą niż dwa lata za przestępstwo dokonane bez użycia przemocy, kara staje się zawieszona z mocy prawa.

Co ciekawe, dziennik ABC informuje, że kara więzienia zostanie wykupiona – w ciągu najbliższych 48 miesięcy Ronaldo będzie musiał płacić 250 euro dziennie celem zachowania „czystej karty”.

33-latek, który latem ubiegłego lata opuścił Real Madryt na rzecz Juventusu, został oskarżony o unikanie opodatkowania w latach 2011-2014. Straty hiszpańskiej skarbówki z tytułu czterech pojedynczych przestępstw oszacowano na 14 776 897 euro.

źródło: football-italia.net, Twitter

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi