Gracze Juve

einhard | 11 września 2019

Ronaldo z kolejnym rekordem

Cristiano Ronaldo strzelił cztery bramki dla Portugalii przeciwko Litwie, dzięki czemu stał się najlepszym strzelcem w historii kwalifikacji do Euro.

Dzięki swojemu wczorajszemu wyczynowi CR7 pobił rekord Robbiego Keane’a, który zgromadził 24 bramki (Ronaldo ma ich teraz 25).

Łącznie Ronaldo zgromadził 93 trafienia w 159 meczach reprezentacyjnych, a w całej karierze licząc wszystkie rozgrywki ma ich już 707. Napastnikowi Juve brakuje 60 goli, aby dogonić Pelé, a jeśli utrzyma dotychczasową formę strzelecką przez kolejne 3 lata, to zostanie najlepszym strzelcem w historii piłki nożnej, wyprzedzając Josefa Bicana, który strzelił aż 805 bramek.

Dobrze się bawię, ale to samo dotyczy całego zespołu. – powiedział CR7 po meczu z Litwą.

Jestem szczęśliwy, nie dlatego, że strzelam bramki, ale z powodu poziomu, który pokazujemy w ostatnich latach. To ode mnie zależy, aby nadal pomagać drużynie narodowej. Dokonaliśmy najtrudniejszego, czym było pokonanie Serbii.

Dzisiaj ważne było, aby zapewnić ciągłość zwyciężania. Teraz wszystko jest otwarte. Wkrótce czekają nas dwa kolejne mecze, jeden u siebie i jeden na wyjeździe. Myślę, że wygrana jednego z tych spotkań może nam wystarczyć.

Źródło: twitter.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 lat temu

Ronaldo ma także szansę na zostanie najskuteczniejszym strzelcem w piłce reprezentacyjnej. Pierwszy w tej klasyfikacji Al Daei z Iranu uzbierał 109 trafień, ale nie gra już w piłkę.

Hu Kers
Admin
4 lat temu

Jeśli chodzi o bramki w meczach o punkty, to Daei już został przez Crisa przegoniony. Teraz pozostaje mu tylko dobić te 110 bramek i stać się samodzielnym rywalem. Chore liczby.

Bramki w koszulce narodowej:

1. 🇮🇷 Ali Daei 109
2. 🇵🇹 Cristiano Ronaldo 93

A teraz, odejmując spotkania towarzyskie:

1. 🇵🇹 Ronaldo 76
2. 🇮🇷 Ali Daei 73

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi