Kontrakty

einhard | 29 marca 2019

Rugani: Chciałem zostać w Juve

Daniele Rugani jest szczęśliwy z powodu przedłużenia kontraktu z Juventusem i przyznaje, że jego największym marzeniem jest Liga Mistrzów.

To naprawdę ważny dzień i jestem bardzo szczęśliwy. To było to, czego chciałem i na co codziennie pracuję. Najważniejsze jest to, że klub chciał to zrobić – powiedział Rugani w rozmowie z JTV.

Od czasu przybycia z Empoli latem 2015 roku zawodnik ma problemy z regularną grą w Turynie.

Pamiętam mój debiut w meczu z Sevillą. Wszedłem na boisko jedynie na końcówkę spotkania, ale wygraliśmy i zachowuję szczególne miejsce w moim sercu dla tego wspomnienia.

Debiut w Coppa Italia także był trudny, od razu w derbach, które wygraliśmy 4-0 przed naszymi kibicami. To był świetny sposób na przełamanie lodów.

Mój pierwszy mecz w Serie A dla Juventusu to spotkanie przeciwko Carpi, ostatni mecz przed zimową przerwą. Mieliśmy ciężki początek sezonu, ale wracaliśmy na właściwe tory i zdobyliśmy punkty w dziwnym spotkaniu.

Bramkę, którą najlepiej wspominam to ta przeciwko Cagliari w Turynie. Mój pierwszy mecz w drugim sezonie w Juve. Przełamałem impas i cała drużyna świętowała ze mną. To bardzo satysfakcjonujące, że obrońca może zdobyć bramkę, ponieważ to nie jest nasze główne zadanie. To, co nas naprawdę cieszy, to blok lub świetny wślizg.

Nie ma sensu ukrywać, że chcemy wrócić na stadion Wanda Metropolitano w Madrycie, gdzie graliśmy kilka tygodni temu i podnieść trofeum Ligi Mistrzów. To jest bez wątpienia nasze największe marzenie.

 

źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi