Prasa

einhard | 2 czerwca 2020

Sacchi: Nie skreślajcie Interu!

Eksperci i kibice przewidują, że końcówka sezonu we Włoszech będzie wyścigiem dwóch koni – Lazio i Juventusu, ale Arrigo Sacchi twierdził, że z walki o Scudetto nie należy wykluczać Interu.

Wznowienie sezonu może być sygnałem powrotu do normalności. Jeśli jednak pojawią się problemy, na miłość boską, nie grajmy – powiedział były trener Milanu w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

Zespołom, które będą miały rozbudowaną strategię, a nie tylko jedną taktykę, będzie łatwiej. Liczyć się będzie kolektyw, współpraca, charakter i duch zespołu. Na boisku chciałbym zobaczyć więcej odwagi, entuzjazmu i agresji. Wystarczy już patrzenia na drużyny, które wykorzystują trzech obrońców, aby kryć jednego napastnika. Publiczność prosi o piękno, rozrywkę, a nie tylko zwycięstwa.

Kibice nie będą mogli jednak zasiąść na trybunach. Zespoły nie zgodziły się także na rozgrywanie spotkań w czasie południa, kiedy spodziewane są największe upały.

To będzie jak przedstawienie teatralne bez widzów. Byłem trenerem Włoch, który podczas Mistrzostw Świata w 1994 roku grał w południe, pod piekielnym słońcem i przy wilgotności 90%. To nie jest łatwe, to prawda, ale jeśli ciężko trenujesz i dbasz o zdrowie, to możesz to robić. Na dłuższą metę człowiek wygrywa z naturą.

Inter traci dziewięć punktów do Juventusu, ale ma jeden mecz zaległy. Sacchi twierdzi, że głupotą byłoby lekceważenie ekipy prowadzonej przez Antonio Conte.

Spojrzałem na terminarz i wydaje mi się, że Inter będzie mieć całkiem łatwą przeprawę. Myślę, że Conte może poprowadzić ich z powrotem do walki o tytuł, nawet jeśli Juve ma przewagę głębi składu, a Lazio ogromną motywację.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi