Konferencja prasowa

tItOveN | 26 lutego 2020

Sarri: Juventus pośród 10-12 innych zespołów

Maurizio Sarri spotkał się z dziennikarzami na przedmeczowej konferencji prasowej. 

Dziennikarze rozpoczęli od tematu koronawirusa, który opanował północą część Włoch. Kibice podróżujący do Francji z Turynu będą jednak mieli możliwość obejrzenia meczu z trybun.

To problem na poziomie europejskim i nawet globalnym, nie dotyczy tylko Włoch. We Włoszech przeprowadziliśmy 3500 testów na koronawirusa, dlatego mieliśmy tak wiele pozytywnych wyników. We Francji wykonano raptem 300 testów, więc średnia zarażonych siłą rzeczy była niższa. Jeśli wykonaliby tyle samo prób co my, prawdopodobnie mieliby tyle samo przypadków zarazeń. Dlatego też nasi kibice mają pełne prawo, by zasiąść na trybunach. 

Sarri został zapytany, czy odczuwa presję na wynik w Champions League oraz, czy w razie niepowodzenia obawia się o swoją posadę.

Prawdę powiedziawszy, bardziej czuję się zobligowany do wygrania Serie A. Wy, dziennikarze, budujecie pewną narrację, jednak prawda jest taka, że są kluby o większych możliwościach niż Juve. My jesteśmy w grupie około 10-12 zespołów, które mogą marzyć o końcowym sukcesie.

W tym momencie włoskiem klubom ciężko urzeczywistnić to marzenie – 20 lat temu byliśmy w europejskiej czołówce, teraz z różnych względów zostaliśmy w tyle. Jeśli dążysz do realizacji danego marzenia i je osiągasz, sprawia to, że doświadczasz ekstazy. Jeśli jednak go nie osiągasz, to wciąż ta pogoń pozostaje doskonałą przygodą.

Nie wiem od czego zależy moja przyszłość, ale prezydent jeszcze wczoraj oznajmił, że realizujemy trzyletni projekt. Jego przekaz wydawał się dość klarowy. Ufam w to, co powiedział prezes Agnelli. 

Następnie szkoleniowiec został zapytany o zespół Lyonu.

Lyon to niebezpieczna drużyna, ich jedyną wadą jest brak konsekwencji. Są dobrze wyszkoleni technicznie, dużo biegają i są silni fizycznie. Było pewnym, że dojdą do tego miejsca w Lidze Mistrzów, potrzebujemy świetnego występu, aby uzyskać korzystny wynik.

Jak zwykle pojawiły się pytania o wyjściową jedenastkę.

W pomocy mamy zawodników o zróżnicowanej charakterystyce. Wyznaczenie planu na ten mecz będzie trudnym zadaniem, ponieważ Lyon potrafi szybko przechodzić z fazy defensywnej i nastawienia na kontry do do całkowitej kontroli nad meczem i gry w ataku pozycyjnym. Myślę, że możemy zacząć z jednym pomocnikiem do wykonywania czarnej roboty i jednym nieco szybszym. 

Cristiano jest w świetnej formie pod każdym możliwym względem. Strzelił 15-16 bramek w ostatnich 11 meczach, jest liderem, który narzuca tempo kolegom. Gdy wpada swój rytm, przenosi entuzjazm również na treningi, co ma wpływ na partnerów. 

Rabiot? Nie zapominajcie, że Platini również miał trudności w swoich pierwszych miesiącach w Italii. Adrien poprawił się w ostatnich tygodniach, ciągłość występów i konsekwencja pomogły mu. Mam wrażenie, ze nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. To piłkarz, który może dać nam dużo więcej na boisku. 

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nano
2 lat temu

Wśród 12 zespołów? Albo on ma kapelusz przyciasny albo my jesteśmy oderwani od rzeczywistości i zbyt roszczeniowi w stosunku do Juve. Nie mogę się już doczekać meczu! 💪💪

pogon
2 lat temu

Szlugman po prostu wie na co stać jego Sarrismo . Oby Ronaldo zaczął ogarniać szatnie , bo ze Szlugmanem to my nie wygramy nic.

Crypto
2 lat temu

Za Allegriego było 1-2 lepszych zespołów, Barca i Real,czasem wspominał że jest tylko Real.
Posiadalismy mental,charakter i wolę walki w porównaniu do obecnego Juve.
Był odczuwalny i widoczny duch drużyny.
Rozdrobniliśmy się na drobne. O ile atak i obrona to ścisła czołówka w Europie, a co za tym idzie to również i na świecie,o tyle nasza pomoc to ledwie średniak na poziomie Serie A.

Przejdź do paska narzędzi