Prasa

tItOveN | 15 lipca 2019

Sarri już komplementuje Cristiano Ronaldo

Maurizio Sarri od kilku dni pracuje z drużyną i uczy piłkarzy swojej filozofii gry. Jak przekonują dziennikarze, widać już tego pierwsze efekty.

Jak wiadomo, po pięciu latach współpracy z Massimiliano Allegrim podjęto decyzję, aby zatrudnić nowego szkoleniowca, dzięki któremu drużyna będzie w stanie grać spektakularnie. O zmianę upominali się też kibice, znudzeni stylem drużyny Bianconerich, w której przecież było dużo jakości, lecz nie dało się jej zauważyć na boisku.

Cynizm, do którego zostaliśmy przyzwyczajeni pod rządami Allegriego, miałby ustąpić widowiskowej grze — i z Sarrim na ławce jest to możliwe. Dziennikarze są zdania, że pozytywne tego symptomy da się zauważyć już po pierwszych treningach.

Do tej pory podwyższona została jakość środka pola dzięki przybyciu z wolnego transferu Aarona Ramseya i Adriena Rabiota, a nie jest przesądzone, że do środka pola nie zostanie zatrudniony jeszcze jeden piłkarz o głośnym nazwisku. Mówi się również, że w trakcie oczekiwania na przybycie Matthijsa de Ligta Juventus może skupić się na poszukiwaniach piłkarza do ataku, lecz najpierw należy sprzedać któregoś z obecnych napastników. Według ostatnich plotek poważnym kandydatem do tej formacji jest Mauro Icardi. Do końca letniego okna transferowego daleka droga, dlatego też istnieje prawdopodobieństwo, że Maurizio Sarri będzie miał jeszcze silniejszą kadrę.

W międzyczasie jednak nowy szkoleniowiec Juve ciężko pracuje z drużyną, której wpaja swoją filozofię gry. Po kilku sesjach treningowych wydaje się, że piłkarze Starej Damy zaczynają rozumieć, co chce przekazać im Neapolitańczyk. Widać to również na poniższym, kilkusekundowym filmiku, gdzie słychać chwalące słowa skierowane do Cristiano Ronaldo: „ooo, to mi się podoba!”.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=TacarZB9GSA

Można sądzić, że zawodnicy zaczynają rozumieć to, co ma do przekazania ich trener pod kątem techniczno-taktycznym. Należy jednak zwrócić uwagę, że nigdy nie jest łatwym zadaniem szybkie przetransformowanie grupy, która przez lata była dyrygowana w zupełnie innym stylu. Sarri najprawdopodobniej znalazł właściwy klucz, lecz czy faktycznie tak jest, dowiemy się dopiero za kilka tygodni.

Tłumaczył: Sebastian Żebrowski
Źródło: www.lostadium.it

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi