Coppa Italia

Hu Kers | 21 stycznia 2020

Sarri: Nie liczmy na łatwe spotkanie

Przed spotkaniem z Romą Maurizio Sarri przestrzegał przed groźną, jeśli chodzi o spotkania wyjazdowe, ekipą Romy, mimo, że Rzymianie nie wspominają dobrze wyjazdów na Allianz.

Trener przyznał, że szansę na odpoczynek może otrzymać Cristiano Ronaldo.

Ocenimy go. Jeśli będzie czuć się dobrze, nie ma problemu z tym, by grał co 3 dni. Najważniejsze jest jednak to, jak się będzie czuć. W środę mógł grać, więc zobaczymy jutro.

Spotkanie ligowe na Stadio Olimpico zakończyło się tryumfem Starej Damy 2-1, lecz Sarri tonował nastroje.

Wystarczy spojrzeć na wyniki, by dostrzec, że zdobyli więcej punktów poza własnym stadionem, niż w Rzymie. To zespół o wysokiej jakości i mecz ten nie będzie łatwy.

Jeśli wydaje nam się, że możemy rozegrać to spotkanie ze spokojem i bez cierpienia, to jesteśmy w błędzie. Będziemy potrzebować dobrego spotkania przeciwko silnej drużynie.

Od pierwszych minut możemy zobaczyć jutro Douglasa, co potwierdził sam szkoleniowiec, zaznaczając jednak, że zespół musi umieć zachować odpowiednią równowagę.

Wydaje mi się, że tak. Zagra. Ważne jednak, by utrzymać porządek na boisku, gdy przebywa na nim tak wielu atakujących zawodników.

On ma się teraz dobrze. Unikamy jednak niebezpiecznych sytuacji, gdyż wciąż jest narażony na uraz. Najważniejsze, że odnalazł rytm treningowy.

Musimy to wszystko jeszcze przemyśleć. Dziś odbyliśmy delikatny trening, jutro rano podejmiemy decyzję. Nie ma jeszcze ustalonej ani formacji, ani jej wykonawców.

Trener przyznał, że drobne problemy ze zdrowiem dopadły obydwoje podstawowych obrońców w jego kadrze. Wciąż niepewne są występy Alexa Sandro i Juana Cuadrado, więc jedynym pewnym gry bocznym obrońcą jest Danilo.

Cuadrado miał gorączkę i trenował na siłowni. Problem Alexa Sandro również nie jest poważny i myślę, że może być gotowy. Wszystko jednak dopiero ustalimy.

Jeśli chodzi o Danilo, jest solidnym zawodnikiem, prezentuje właściwe podejście do każdego meczu. Grając po lewej stronie w fazie ofensywnej nie jest w stanie pokazać wszystkiego, gdyż jego wiodącą nogą jest prawa, jednak w fazie obronnej nie ma dla niego różnicy. Jego osobowość sprawia, że jest ważnym elementem naszej szatni. 

Dziennikarze zwrócili uwagę na zmianę pozycji de Ligta oraz Bonucciego w porównaniu do początku sezonu. Teraz Włoch gra bliżej lewej strony, natomiast Holender bliżej prawej.

Zagraliśmy w ten sposób w składzie z Demiralem. Bonucci poczuł się swobodnie grając lekko po lewej stronie, więc postanowiliśmy to kontynuować. 

W ekipie Giallorossich zabraknie zawieszonego za kartki Edina Dzeko.

Z pewnością trudno im będzie go zastąpić, mimo, że Kalinić to bardzo dobry zawodnik.

 

Źródło: football-italia.net / tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
2 lat temu

Ciekawi mnie, jak Sarri poskłada defensywę, gdyby zdecydowano się oszczędzić Sandro i Cuadrado. Zawsze można Matuidiego przesunąć na lewą stronę i kazać mu tylko bronić. co za Maxa raz czy dwa przyniosło moim zdaniem efekt lepszy niż zakładano, choć nie oznacza to, że zupełnie dobry.

Wychodzi na to, że trener Ronaldo sam podejmie decyzję, co do swojego występu. W sumie, niech tak będzie.

Przejdź do paska narzędzi