Meczowe

tItOveN | 11 sierpnia 2019

Sarri: Nie możemy tracić takich bramek

Maurizio Sarri, po zakończonym meczu z Atletico, wziął udział w konferencji prasowej, na której ocenił występ swoich podopiecznych.

Jak zwykle, w swoim stylu Sarri nie owijał w bawełnę:

Jestem umiarkowanie zadowolony z tego występu. Podobało mi się podejście piłkarzy, szczególnie w pierwszej połowie, do rywalizacji z ekipą, która była w lepszej kondycji fizycznej niż my.

Nigdy nie powinniśmy tracić takich bramek jak ta druga, ale to wszystko jest wkalkulowane w przedsezonowe przygotowania i treningi. Pierwszą połowę rozegraliśmy dobrze pod kątem technicznym. Sprawnie operowaliśmy piłką i długo się przy niej utrzymywaliśmy.

Szkoleniowiec Juve został zapytany o rynek transferowy i nie skrywał irytacji.

Czasami naprawdę się dziwię, kiedy czytam wasze artykuły w prasie. Dokonujecie podziału na wybory Sarriego, wybory Paraticiego… A patrzyliście w ogóle na nasz skład? Musimy okroić drużynę o sześciu graczy, bo nie możemy zgłosić wszystkich do Ligi Mistrzów. O tym nigdzie nie czytałem! Jeśli nie bierzecie tego pod uwagę, to pewne decyzje mogą wyglądać na szalone.

Konieczność skreślenia 6 piłkarzy stawia mnie w trudnej sytuacji i ostatnie 20 dni okna transferowego będzie dla nas trudne. Jest to przykra sytuacja, ponieważ w przeciwnym wypadku ryzykujemy, że zgłaszając listę piłkarzy do Ligi Mistrzów, pominiemy zawodników reprezentujących naprawdę bardzo wysoki poziom. Jest to sytuacja, którą musimy rozwiązać i nie chodzi tu tylko o jakieś decyzje podejmowane przez trenera lub klub.

Chciałbym zatrzymać wszystkich w drużynie, ale naszą bolączką jest to, że nie mamy zawodników, którzy są wychowankami klubu. Jest tylko jeden, więc w naszym składzie na Champions League będzie 22 graczy, wliczając trzech bramkarzy. To zmusza nas do podejmowania decyzji na rynku, których nigdy nie chcielibyśmy podjąć.

Dybala był blisko dołączenia do Manchesteru United, a następnie do Tottenhamu Hotspur. Dziennikarze zapytali Sarriego, jak widział to wszystko ze swojej perspektywy.

Odbył on ze mną tylko dwa treningi, więc wszystkie oceny są przedwczesne. Oczywiste jest, że nie jest jeszcze w szczytowej formie, a to również wpływa na to, co może dać drużynie grając, jako fałszywa dziewiątka. Uważam, że ma cechy, aby poradzić sobie w tej roli, ale musimy zobaczyć, czy to rozwiązanie pozwoli nam odpowiednio wypełnić pole karne przeciwnika.

Dziennikarze dopytywali, czy pomiędzy Sarrim a La Joya doszło do rozmowy na temat współpracy.

Jak powiedziałem wcześniej, mógłbym porozmawiać sobie z Dybalą, jednakże mercato idzie w pewnym kierunku i moja opinia nie ma tutaj nic do rzeczy. Musimy pożegnać sześciu piłkarzy, to wszystko.

Sarri zapytano także, czy jego zdaniem Juventus będzie gotowy na inaugurację sezonu z Parmą 24 sierpnia.

Zwykle nie zaczynam sezonów dobrze. Oprócz Chelsea, gdzie, o ile dobrze pamiętam, ustanowiłem rekord w byciu niepokonanym na początku sezonu, we Włoszech zawsze miewałem problemy w pierwszych tygodniach.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi