Gracze Juve

einhard | 27 września 2019

Sarri: Nie zagramy trójką z tyłu

Maurizio Sarri wykluczył przejście na trzyosobową obronę i twierdzi, że Adrien Rabiot musi być cierpliwy.

Nie uważam trójki z tyłu jako długofalowej możliwości, wyjątkiem jest zarządzanie niewielkim fragmentem pojedynczego meczu, ponieważ sposób w jaki się bronimy, czyni ten wariant zbyt ryzykownym – powiedział trener podczas konferencji prasowej.

Ktoś musi zagrać na lewej obronie, więc mamy problem. Wczoraj próbowaliśmy jednego rozwiązania, dzisiaj spróbujemy innego, a następnie wybierzemy lepsze.

Emre Can w wyjściowym składzie? Nie wiem. Źle zniósł decyzję o wykluczeniu go z kadry na fazę grupową Ligi Mistrzów, ale teraz próbujemy go wdrożyć z powrotem i rozważamy wykorzystanie go. Jego zaangażowanie w trening zawsze pozostawało na odpowiednim poziomie. 

Rugani może stać się ważnym ogniwem zespołu, ale z pewnością nie w roli bocznego obrońcy. Otrzyma szanse i od niego będzie zależało, jak je wykorzysta. Decyzja o braku Mandżukicia była konsultowana z zawodnikiem i zobaczymy, co się stanie, gdy zamknie się okienko transferowe w Katarze.

Myślę, że Ronaldo jest świetny i może grać z każdym. Higuain to chłopak o wielkich umiejętnościach technicznych. Dybala jest doskonały technicznie, a Ronaldo jest wielkim mistrzem. Dlatego myślę, że mogą dobrze współpracować i w niektórych etapach meczu wszyscy trzej mogą grać razem.

Rabiot jest podobno niezadowolony z braku gry, co o takiej opinii sądzi trener?

Powiedziałem, że może być jeszcze lepszy, ale jestem zadowolony z tego, jak grał dotychczas. Rabiot nie grał w 2019 roku, więc musi być cierpliwy, ale w drugiej połowie meczu z Brescią radził sobie trochę lepiej. Musimy mu pomóc, a on musi przyzwyczaić się do naszego stylu gry.

Jeśli musisz gonić wynik przeciwko dwóm drużynom w dobrej formie, nigdy nie jest łatwo odrobić straty. Możemy grać lepiej, ale przegrywanie w dwóch spotkaniach spowodowało, że musieliśmy rozegrać dwa trudne mecze. Pierwszą rzeczą, której należy unikać, jest tracenie bramek.

Zobaczymy, czy możemy szybko poprawić nasze podejście do meczów. Mówię to z doświadczenia, ponieważ SPAL spisano na straty, gdy przybyli do Neapolu dwa lata temu, a był to jeden z naszych najtrudniejszych meczów w tamtym sezonie.

Wreszcie 60-latek wyraził zadowolenie z powrotu Andrei Barzaglego do Juventusu.

Rozmawiałem z Andreą w czerwcu. Miał wtedy inne zobowiązania i zapytał, czy mógłby udzielić mi odpowiedzi we wrześniu, a teraz jest już tutaj.

Cieszymy się, że dołączył do naszego personelu. Teraz musi wdrożyć się w naszą pracę. Jego pierwszym zadaniem będzie indywidualna praca z graczami mającymi problemy defensywne, takimi jak Cuadrado, którzy wciąż mogą dużo się nauczyć.

Źródło: gianlucadimarzio.com / football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
clyde_1987_
4 lat temu

Dwa dni temu wątpiłem tu, że Sarri zdecyduje się na grę trójką w obronie, no i proszę, nasz szkoleniowiec upewnił mnie, że nie ma na co liczyć w tym względzie. Dziwne, ze względu na fakt, iż dysponujemy kilkoma mocnymi stoperami, zaś na lewą flankę nie mamy nikogo. Ciekawe czy faktycznie zobaczymy tam Matuidiego.

tItOveN
Admin
4 lat temu
Reply to  clyde_1987_

Takie pytanie już padło raz, jeśli nie więcej w presezonie i zawsze spotkało się z kategorycznym zaprzeczeniem. Jak widać Sarri jest tutaj konsekwentny. I tak mnie zaskoczył, że nie forsował 4-3-3, tylko daje grać 4 ŚP z wysuniętym Aaronem.

clyde_1987_
4 lat temu
Reply to  tItOveN

Jest dokładnie tak jak mówisz. Pod jednym ze wcześniejszych newsów wspomniałem o tym, że Sarri na samym wstępie swojej pracy w Turynie wykluczył możliwość grą trójką defensorów.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi