Gracze Juve

einhard | 26 czerwca 2020

Sarri przed meczem z Lecce

Maurizio Sarri przed meczem z Lecce nie chciał rozmawiać o wymianie Miralema Pjanica na Arthura.

Nie znam sytuacji, ale w tej chwili całkowicie na nim polegamy – powiedział Sarri na konferencji prasowej.

Chłopak wychodzi z delikatnego momentu, ale jego umiejętności techniczne nie mogą być kwestionowane. Nie wiem, czy zostanie sprzedany, klub nic mi o tym nie mówił. Na razie nie ma o czym mówić.

Arthur jest zawodnikiem Barcelony, więc rozmawianie o nim nie wydaje się słuszne. Nie podobało mi się, gdy Setien mówił o Pjanicu, naszym piłkarzu. Dlatego nie będę mówił o Arthurze.

Patrząc na mecz z Lecce, trener podkreślił potrzebę utrzymania „mentalności zwycięzców”.

Nasza kondycja fizyczna nie jest najlepsza, a musimy rozegrać kilka meczów w niewielkim odstępie czasowym. Musimy podejść do tych spotkań we właściwy sposób, bez niechlujstwa i zarozumiałości.

Na wyjazdach Lecce radzi sobie lepiej niż w meczach domowych, więc musimy być maksymalnie skoncentrowani i okazać im szacunek.

Nie oglądałem meczu Interu i widziałem tylko fragmenty spotkania Lazio. W tej chwili nie mamy wielkiej przewagi. Do zgarnięcia są jeszcze 33 punkty i musimy mieć odpowiednią mentalność, aby zdobywać punkty we wszystkich spotkaniach, nie potrzebujemy niczego więcej.

Gonzalo Higuain wrócił do treningów i podobno pokazał się na nich z bardzo dobrej strony.

Gonzalo trenował wczoraj z drużyną. Może wejść w końcówce i odegrać niewielką rolę, tak jak ostatnio Ramsey.

Pipita jest wrażliwym chłopakiem, wszystko, co wydarzyło się w jego życiu osobistym i na całym świecie, mocno na niego wpłynęło. Po powrocie uważał, że nie powinno się wznawiać sezonu. Jest dla nas ważnym graczem.

Blaise Matuidi jest typowany jako prowizoryczny lewy obrońca, pod nieobecność Alexa Sandro, Danilo i Mattii De Sciglio.

Dzisiaj próbowaliśmy Matuidiego w takiej roli. Wypróbujemy również innych, a następnie podejmiemy ostateczną decyzję. Być może będziemy musieli polegać na niektórych chłopakach z drużyny U-23. Jeden z nich, moim zdaniem, jest prawie gotowy do gry w pierwszym zespole. Brakuje mu jedynie odrobiny doświadczenia w Serie A. Nie zamierzam jednak ujawniać wam ich nazwisk.

Na koniec trener pochwalił Federico Bernardeschiego.

Bernardeschi jest silny, ma wielkie umiejętności techniczne i fizyczne. Musi znaleźć stabilność i rytm. Na pewno musi dojrzeć jako piłkarz, ale nigdy nie miałem wątpliwości co do jego umiejętności. Nadal uważam, że może stać się topowym środkowym pomocnikiem dzięki swojej zdolności do szybkiego przyspieszania.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
4 lat temu

„Pipita jest wrażliwym chłopakiem, wszystko, co wydarzyło się w jego życiu osobistym i na całym świecie, mocno na niego wpłynęło. Po powrocie uważał, że nie powinno się wznawiać sezonu. Jest dla nas ważnym graczem.” Już któraś wypowiedź jaki to Pipita jest wrażliwy. No japierdziele skonsultujcie go z jakimś psychologiem to może nie będzie wszystkiego tak przeżywał. „Być może będziemy musieli polegać na niektórych chłopakach z drużyny U-23. Jeden z nich, moim zdaniem, jest prawie gotowy do gry w pierwszym zespole. Brakuje mu jedynie odrobiny doświadczenia w Serie A. ” Chłopak jest w trudnej pozycji – nigdy nie zagra w Serie… Czytaj więcej »

Raimu
4 lat temu

Czuję się skonfundowany po tej wypowiedzi.

Daliby z Lecce zagrać temu chłopakowi z u23….

Najbardziej mnie przeraża, że po dobrym meczu Berny na skrzydle, znowu jest gadka, żeby zrobić z niego środkowego pomocnika.

pogon
4 lat temu

Nic nie wie o transferach z i do klubu, nie ogląda meczów ligowych rywali, na jednego młodzika nie postawi, bo nie ma doświadczenia w Serie A. Trener idealny.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi