Liga Mistrzów

einhard | 6 listopada 2019

Sarri rekordzistą wśród Włochów

Maurizio Sarri ma obecnie na swoim koncie 19 meczów z rzędu bez porażki, licząc rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W ubiegłym sezonie trener poprowadził Chelsea do zwycięstwa w Lidze Europy, pokonując w finale Arsenal 4-1 i uzyskuje pozytywne wyniki również w tym sezonie, prowadząc Bianconerich w Lidze Mistrzów.

Od momentu, gdy w 1992 roku Europejskie Puchary zostały zmodyfikowane i powstała Liga Mistrzów, którą znamy dzisiaj, żaden włoski trener nie osiągnął lepszego wyniku od Sarriego.

Były trener Manchesteru United, Sir Alex Ferguson, znajduje się na szczycie listy pod tym względem, notując 25 meczów bez porażki w latach 2007-2009.

Sarriemu brakuje tylko jednego spotkania do wyniku Louisa van Gaala, który prowadził Ajax w latach 1993-1995 i czterech meczów do Svena-Görana Erikssona, który swój wynik osiągnął, trenując Goteborg, a potem Benfikę.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe_Mar
Editor
4 lat temu

No i nic tylko się cieszyc. Wyniki są jakby nie patrzeć najwazniejsze. Myslę, że gra przyjdzie z czasem, którego na prawde trzeba dużo, żeby wyplenić stare nawyki nabyte przez lata.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi