Prasa

einhard | 22 czerwca 2019

Sarri zmieni Ronaldo w CR9?

Wiele źródeł, w tym La Stampa, Corriere della Sera i La Gazzetta dello Sport podają, że Maurizio Sarri i dyrektor sportowy Juve, Fabio Paratici, polecieli w piątek do Cote d’Azur na bezpośrednie spotkanie z Cristiano Ronaldo na jego prywatnym jachcie.

Nowy trener Juve zasugerował już, że chciałby, aby Ronaldo przełamywał kolejne bariery, w tym dotychczasowy rekord Serie A dotyczący 36 bramek w jednym sezonie, ustanowiony przez Gonzalo Higuaina, którego w Napoli prowadził właśnie Sarri.

Kluczem do takiego osiągnięcia ma być podobno przeniesienie portugalskiego skrzydłowego do roli fałszywej dziewiątki. Sarri w takiej roli używał Driesa Mertensa w Napoli oraz Edena Hazarda w Chelsea.

Sarri wyjaśnił w swojej konferencji prasowej, że nie zamierza kurczowo trzymać się systemu 4-3-3 oraz że zamierza porozmawiać z piłkarzami Juve, aby dostosować swoją taktykę do ich cech, począwszy właśnie od Ronaldo.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hu Kers
Admin
4 lat temu

Jakoś nie chcę mi się w to wierzyć, ale jeśli serio Sarri chce nim pobić rekord Gonzalo, to nie mam nic przeciwko. Przydałby się w końcu Capocannoniere w Turynie.

Z pewnością jednak, znając charakter Crisa, nie będzie on czekać biernie na piłkę. Musi mieć opcje zbiegania w jedną bądź w drugą stronę, lub cofania się po piłkę nieco głębiej.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi