Prasa

einhard | 29 maja 2020

Scaroni: Coppa Italia na start to zły pomysł

Prezydent Milanu skarży się na dyskusyjny pomysł wznowienia rozgrywek we Włoszech od półfinałów i finału Coppa Italia.

Serie A zostanie wznowiona od 20 czerwca, ale Puchar Włoch ma wrócić jeszcze wcześniej. Oznacza to rozegranie rewanżów Juventus-Milan i Napoli-Inter w dniach 13-14 czerwca, a także finału w Rzymie 17 czerwca.

Rozumiemy punkt widzenia władz, które chcą po miesiącach blokady zaoferować fanom od samego początku mecze wysokiej jakości – powiedział Paolo Scaroni w rozmowie z agencją informacyjną ANSA.

Jednak ze sportowego punktu widzenia pomysł dokończenia walki o tak ważne trofeum, jak Coppa Italia w trzy dni po trzech miesiącach bezczynności jest co najmniej dyskusyjny.

Coppa Italia ma wrócić przed Calcio, ponieważ prawa do transmitowania tych spotkań przysługują RAI, która jest ogólnodostępną telewizją, więc mecze byłyby one bezpłatnie dla wszystkich fanów. Na innym biegunie stoi Serie A, pokazywana przez Sky Sport Italia i DAZN na płatnych kanałach. Ponadto obie stacje ciągle walczą z władzami ligi i klubami w kwestii wypełnienia zobowiązań finansowych.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
3 lat temu

Kolejny płaczek po Lotito.

Hu Kers
Admin
3 lat temu

„Po miesiącach blokady zaoferować fanom od samego początku mecze wysokiej jakości” – jakby tak było, to by nie wybierali meczu Milanu haha. Szczerze mówiąc, nie sądzę, by czas miał tutaj specjalne znaczenie. To jest rewanż, którego nie mamy prawa spartaczyć. Milan bez Theo, Castillejo i Zlatana przyjeżdża na Allianz. Nie ma chyba stadionu, na którym mieliby oni gorszy bilans. Z racji tego, że to jednak ostatnie, o co Rossoneri grają, trudno się dziwić, że szukają jak najbardziej komfortowej dla siebie sytuacji do rozegrania tego spotkania. Pod kątem terminarza to z pewnością dobra opcja rozegrania zaległych spotkań i dokończenia półfinałów przed… Czytaj więcej »

Lucky13131313
3 lat temu

Milan płacze, bo CI to jedyne trofeum o które mają „realną” szansę powalczyć.
Zrozumiałe jest, że woleliby rozegrać kilka ligowych kolejek by złapać rytm.

Ale mówienie, że CI to „tak ważne trofeum”…

tItOveN
Admin
3 lat temu
Reply to  Lucky13131313

Dokładnie, miałem napisać coś podobnego po przeczytaniu newsa, ale mnie uprzedziłeś. 😉
Milan nie gra de facto o nic w Serie A, więc wiadomo, że w jakiś sposób by chcieli sobie powetować to w Coppa.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi