Prasa

einhard | 8 kwietnia 2019

Sędziowie będą przepraszać Milan?

Media donoszą, że przedstawiciele Włoskiego Stowarzyszenia Sędziów spotkają się z Milanem, aby przeprosić i przyznać, że w meczu z Juventusem popełniono poważne błędy.

Według Sky Sport Italia, prezydent AIA, Marcello Nicchi i desygnator sędziów, Nicola Rizzoli, będą rozmawiać z trenerem Milanu, Gennaro Gattuso i dyrektorem klubu, Leonardo, na dzisiejszym spotkaniu Lega Serie A.

Rossoneri byli wściekli po przegranej 2:1 w Turynie, a głównym punktem zapalnym było zagranie ręką w polu karnym przez Alexa Sandro. Sędzia Michael Fabbri po skorzystaniu z systemu VAR uznał jednak, że było to mimowolne zagranie.

Ponadto w końcówce spotkania Mario Mandzukic kopnął leżącego Alessio Romagnolego. Chorwat miał już na swoim koncie żółtą kartkę, ale arbiter, który nie widział sytuacji, nie otrzymał też żadnych informacji ze stanowiska VAR w tej sprawie, mimo że incydent został niemal natychmiast wyłapany przez realizatora telewizyjnego.

Zachowanie Mandzukica dostrzegł także Krzysztof Piątek i obu zawodników rozdzielać musiał Wojciech Szczęsny. Sytuacja miała miejsce po odgwizdaniu spalonego, więc nie ma mowy o rzucie karnym dla Milanu, ale Mandzukic może ponieść konsekwencje dyscyplinarne, jeśli sprawa będzie rozpatrywana przez komisję ligową.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi