Inne

einhard | 7 maja 2021

Serie A może zostać zmniejszona do 18 klubów

Według gazety La Repubblica, czołowe ligi europejskie, w tym Serie A, mogą zostać zredukowane do 18 drużyn, aby zrównoważyć rosnącą liczbę meczów międzynarodowych.

Nowy format Ligi Mistrzów, który zostanie uruchomiony od sezonu 2024/25 sprawi, że do i tak już napiętego harmonogramu spotkań dodanych zostanie kolejnych 100 meczów.

Z tego powodu czołowe ligi europejskie, w tym Serie A, rozważają podobno zmianę formatu swoich krajowych rozgrywek, zmniejszając liczbę klubów w nich uczestniczących do 18.

La Repubblica donosi również, że kluby Serie A spotkają się we wtorek w Palazzo Parigi w Mediolanie bez prezydenta Paolo Dal Pino i CEO Luigiego De Siervo, aby przedyskutować głównie konsekwencje związane z nieudanym projektem Super Ligi, ale poruszą także temat zmniejszenia liczby drużyn w Serie A.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gryfel
Admin
2 lat temu

Oj reforma Coppa Italaia, teraz reforma Serie A? Wystarczyło ogłosić projekt Superligi i nagle działacze wzięli się do roboty…

clyde_1987_
2 lat temu

Od lat jestem zdania, że 20 zespołów, to zdecydowanie za dużo dla Serie A, zwłaszcza tej obecnej. Mam nadzieję, że władze zrobią w tej kwestii krok w tył i powrócą do dobrych rozwiązań z przeszłości.

Anaz
2 lat temu

Zajebiście, Super liga to „nabijanie kasy bogatym” więc rozwiązaniem jest zmniejszenie liczby spotkań w ligach – czytaj mniej klubów w Serie A będzie miało szanse na kasę i inwestycję/rozwój młodych i szerzenie piłki poza Elitami. A wszystko bo EUFA „nagle” znalazła rozwiązanie i kilka mld EUR 😀
Pozatym Siere A bało się że duzę kluby nie będą grały w ligach krajowych, to teraz sami sobie dobierają 4 mecze Juve w lidze mniej na sezon 😀

Last edited 2 lat temu by Anaz
jacojaco/Kicek12345
2 lat temu

Czyli pewnie i nas zrzucą do Serie B za pomysł z Trofeo Tim na sterydach,

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi