Serie A

tItOveN | 8 maja 2020

Serie A zwoła nadzwyczajne zebranie

Lega Serie A zaplanowała nadzwyczajne zebranie na 13 maja, podczas którego omówione zostaną tematy dotyczące wznowienia sezonu i praw telewizyjnych. 

Pandemia koronawirusa w oczywisty sposób dotknęła nie tylko kluby, lecz także nadawców telewizyjnych, którzy z powodu zawieszenia rozgrywek od marca nie mogli transmitować spotkań. Jednakże doniesienia z zeszłego miesiąca sugerowały, że kluby z Serie A pomimo niedokończenia sezonu są gotowe pozwać stacje Sky, DAZN i IMG, jeśli nie otrzymają ostatniej raty z tytułu praw do transmisji w wysokości 233 mln euro. Zwołanie zebrania może sugerować, że pomimo przesłanych faktur, na konta klubów nie wpłynęły należne środki od nadawców.

Przedmiotem obrad władz ligi z przedstawicielami klubów ma być także kwestia wznowienia sezonu, które ciągle stoi pod znakiem zapytania – szczególnie po ostatnich informacjach o nowych przypadkach wirusa. 

Na chwilę obecną tylko niemiecka Bundesliga ogłosiła oficjalnie powrót do gry, a pierwsze mecze po wymuszonej przerwie będą miały miejsce jeszcze w tym miesiącu.

Podobnie jak wcześniej, odkąd wprowadzono obowiązek zachowywania tzw. dystansu społecznego, przyszłotygodniowe spotkanie odbędzie się w drodze konferencji on-line.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi