Liga Mistrzów

einhard | 13 marca 2019

Simeone: Juve zasłużyło na zwycięstwo

Diego Simeone przyznaje, że Atletico nie mogło awansować przy takiej grze obu stron i słaba postawa Atletico wynikała jedynie z bardzo dobrej gry Juve.

Juventus grał lepiej. Mieliśmy szansę w postaci główki Alvaro Moraty, ale pozwolili nam na niewiele więcej. Juve nieustannie parł do przodu i wchodził w nasze pole karne, więc musieliśmy się bronić. – powiedział Simeone na swojej konferencji prasowej.

Muszę pogratulować Juve, ponieważ zaatakowali i grali bardzo dobrze. Byli lepsi i zasłużyli na zwycięstwo. Popełniliśmy błędy, ale większość byłą wymuszona przez nich. Lepiej radzili sobie taktycznie.

Atletico miało jednie 38% posiadania piłki i nie oddało ani jednego strzału w światło bramki. Nie wywalczyło nawet rzutu rożnego.

Juventus grał w podobny sposób w pierwszym meczu. Zasłużenie przeszli do ćwierćfinału. Nie sądzę, żeby to był nasz najgorszy występ, ani nie zauważyłem u nas braku charakteru. Po prostu grali lepiej i musimy im pogratulować.

Chcę, aby było jasne – graliśmy źle, ponieważ Juventus grał dobrze. Popełnialiśmy błędy, bo oni nas do tego zmusili. Kiedy zdarza się takie spotkanie, pozostaje ci jedynie chylić czoła przed twoim przeciwnikiem.

Cristiano Ronaldo strzelił trzy bramki, a po meczu powtórzył gest „cojones” wykonany przez Simeone w pierwszym spotkaniu.

Cristiano Ronaldo jest najlepszym piłkarzem na świecie. Jest stworzony do gry w takich wielkich wieczorach. Zobaczył, jak to zrobiłem na Wanda Metropolitano i tak samo jak ja, próbował pokazać swój charakter. Nie wierzę, że chciał kogokolwiek obrazić.

 

źródło: football-italia.net / tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi