Liga Mistrzów

einhard | 11 marca 2019

Simeone: Nie jesteśmy faworytem

Diego Simeone potwierdził, że Diego Godin wyjdzie w pierwszym składzie oraz ostrzega, że Juventus to nie tylko Cristiano Ronaldo.

Wydaje mi się, że za każdym razem, gdy rozgrywana jest runda pucharowa pomiędzy dwoma tak dużymi klubami, to obie strony traktują ją jak dwie połówki jednego meczu. – przyznał trener na swojej konferencji prasowej.

Pierwszy etap to jedna chwila, drugi to kolejny. Wszyscy próbują się przygotować i zorganizować, ale piłka nożna to szczegóły, których nie można wyjaśnić ani przewidzieć. Właśnie to sprawia, że ​​ten sport jest taki fantastyczny. Możemy rozmawiać o tym tak długo, jak nam się podoba, ale nie będzie to miało większego znaczenia podczas meczu.

Ekipie Simeone brakuje Lucasa Hernandeza i Filipe Luisa, podczas gdy Diego Godin nie jest w 100% sprawny w związku z problemami mięśniowymi. Ponadto na rewanż zwieszeni są Diego Costa i Thomas Partey, ale po nieobecności w pierwszym meczu z powodu zawieszenia wraca Koke.

Próbuję zdecydować, kogo wybrać, aby zespół funkcjonował jak najlepiej. Podobnie jak wszyscy napastnicy, Alvaro Morata jest dla nas bardzo ważny. Daje nam opcje ataku skrzydłami oraz świetnie podtrzymuje grę. Będzie musiał jak najlepiej wykorzystać przestrzenie, które pozostawi przeciwnik zmuszony nas zaatakować.

Godin ma się dobrze, trenował i myślę, że zagra. Będziemy gotowi do walki z silnymi zawodnikami. Juve to nie tylko Cristiano Ronaldo. Mają też Federico Bernardeschiego, Paulo Dybalę, Douglasa Costę, więc każdy, kto zagra obok Mario Mandzukica i Ronaldo z pewnością zmusi nas do skupienia i ostrożności w obronie.

Mówi się, że odpadnięcie Juventusu w 1/8 zostanie uznane za porażkę. Simeone został zapytany, czy dla Atletico Madrid, niezakwalifikowanie się po wygraniu pierwszego meczu 2-0, również byłoby porażką.

Jak powiedziałem, to są dwa silne zespoły. Jeden przejdzie, a drugi nie. Trudno mówić o faworytach.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi