Prasa

einhard | 17 stycznia 2019

Sky: Higuain w Chelsea, Ramsey w Juve

Sky Sport Italia podaje, że Aaron Ramsey przeszedł już testy medyczne przed transferem do Juve. Stacja twierdzi jednak, że piłkarz zrobił to w Hiszpanii, a nie w Londynie, jak wcześniej donoszono. Ponadto włoskie źródło jest pewne, że zawodnik podpisał już także kontrakt, który zacznie obowiązywać od 1 lipca, gdyż Juve nie zamierza płacić 20 milionów euro oczekiwanych przez Arsenal, aby ściągnąć Walijczyka jeszcze w obecnym okienku transferowym. Tym samym Juve ostatecznie pokonało konkurencję w postaci Barcelony i PSG.

Gianluca Di Marzio pracujący dla Sky Sport Italia podaje również, że Juventus i Chelsea uzgodniły już warunki przenosin Gonzalo Higuaina do Londynu. Formuła transferu ma być skomplikowana, gdyż Argentyńczyk przeniesie się do Chelsea na wypożyczenie do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Wspomniana opcja ma jednak stać się obowiązkowa w przypadku osiągnięcia pewnych celów przez klub i zawodnika. Obawy kibiców może jednak wzbudzić fakt, że dziennikarz ani słowem nie wspomina o możliwości lub obowiązku wykupu 31-latka.

O transferze Pipity informuje również CalcioNews24.com, które podaje, że brat Higuaina, Nicolas, jest już w Londynie i pracuje nad warunkami indywidualnego kontraktu.

Obecnie Higuain przebywa na wypożyczeniu w Milanie, które trwać miało do końca obecnego sezonu. Klub z Mediolanu miał zapłacić Juventusowi 18 mln euro za wypożyczenie zawodnika oraz zapewnił sobie opcję wykupu piłkarza za kolejne 36 mln euro. Sky Sport Italia twierdzi, że w przypadku transferu do Chelsea i tym samym skróceniu pobytu piłkarza na San Siro do zaledwie 6 miesięcy Milan nadal będzie musiał wydać około 17 milionów euro, na które składać się mają koszty wypożyczenia oraz wynagrodzenie Argentyńczyka.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi