Inne

Gryfel | 25 października 2022

Sky: Juventus pod lupą prokuratury w sprawie zysków kapitałowych

Dziennikarze „Sky TG24” donoszą o trwającej sprawie zysków kapitałowych z udziałem Juventusu:

Przeciwko Bianconerim miałyby być postawione 2 zarzuty: fałszywe księgowanie i fałszywe komunikaty dla rynku, ponieważ Juve jest spółką notowaną na giełdzie. W związku z tym pojawia się również zarzut utrudniania Consobowi kontroli nad sprawozdaniami finansowymi spółki.

Dodatkowo jeśli chodzi o pensje, prokuratura uważa, że rekompensata, z której zrezygnowali piłkarze Juve, wynosiła tylko 1 miesiąc, a nie 4, jak deklarowała spółka w marcu 2020 roku, podczas gdy pozostałe 3 miesięczne wypłaty zostały jedynie odroczone. W przypadku podejrzanych, w sumie 16 osób, oczekiwane są akty oskarżenia.

Źródło: TuttoJuve.com

Subscribe
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Skifu
11 miesięcy temu

hahahahaha cały czas coś będzie wychodzić. Nie wiem czy to przez próby stworzenia SL czy przez zawiść innych klubów,

SzeFu1897
11 miesięcy temu

O tym samym pomyślałem. UEFA uruchomiła swoje brudne macki.

AlexDP
11 miesięcy temu

To jest najlepszy moment, żeby wujek John zrobił porządki i wymienił ekipę. Nie jest nam potrzebny kolejny skandal,tym razem finansowy, ani prezydent wyprowadzany z siedziby klubu w kajdankach.

Skifu
11 miesięcy temu
Reply to  AlexDP

Obawiam się że odwołanie zarządu by nic nie dało. UEFA za policzek w postaci SL może mścić się na Klubie, nie na personach. Coś tak czuję że jeśli Juve by się rozłożyło plackiem przed UEFA i zrobiło z siebie durnia błagającego o wybaczenie to wtedy by to ustąpiło.

AlexDP
11 miesięcy temu
Reply to  Skifu

Chodzi raczej o kwestie wizerunkowe – żeby skazywać byłych pracowników Juve, a nie obecnych. Takich historii w futbolu jest masa. Dla mnie Exor już dawno powinien interweniować i odsunąć wszystkich, którzy do tych zarzutów doprowadzili.

andi
11 miesięcy temu
Reply to  AlexDP

Agnelli w zdrowej firmie już dawno powinien wylecieć. Na każdym polu ciągnie ten klub w dół. Jeśli kuzynowi głupio jest go wyrzucić, to sam Agnelli dla dobra klubu powinien podać się do dymisji. Tyle fatalnych ruchów ile on w tak krótkim czasie wykonał, stanowi chyba ewenement w skali światowej. Ta ostatnio nagłośniona „nieudolna kreatywna rachunkowść” jest jednym z nich. Nawet, gdy okaże się OK w papierach to pewien smród z tym klubem zostanie.

Last edited 11 miesięcy temu by andi
Gaara
11 miesięcy temu
Reply to  Gryfel

Nauczeni poprzednimi aferami i degradacja do serie b, powinnismy byc krysztalowo czysci. A tu co chwile jakies krzywe akcje, zawyzanie wartowci pilkarzy (Piajnic, Arthur), a to afery z kibicami, zakladanie Super Ligi gdzie na kilometr smierdzialo ze nic z tego nie bedzie, teraz jakies walki przy zawieszeniu penscji w czasie pandemii. Jako zwykly kibic widze ze zle sie dzieje, doswiadczeni poprzednimi aferami, dalej pchamy sie w jakies dwuznaczne sytuacje.

Last edited 11 miesięcy temu by Gaara
andi
11 miesięcy temu
Reply to  Gryfel

Znasz takie? Zapewne są takie, ale widocznie na innym gruncie czerpią znacznie większe korzyści i po prostu im się to opłaca. Czy Juve z tego ewentualnego „kombinatorstwa” jest zwycięzcą. Zarówno wyniki finansowe, jak i sportowe temu przeczą (o upadku wizerunku nie wspominając), chyba że ja o czymś nie wiem.

anavrin_
11 miesięcy temu

Ja pierdole, czy Zarzad nie moze sie wstrzymac z tym naciaganiem przepisow, biorac pod uwage, ze wlasciwie wszystkie organy wkolo sa na Juve ciete? Wiem, ze to sprawa sprzed jakiegos czasu i ze inne kluby tez jada po bandzie, ale my mamy wyjatkowo niekorzystny okres, jesli chodzi o „popularnosc” i co rusz jestesmy na celowniku. Trzeba w koncu przestac wchodzic w pole ostrzalu, przeczekac zla koniunkture.

AlexDP
11 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

To by wymagało zmiany polityki finansowej i zatrudnienia ludzie kompetentnych w świecie futbolu. Jednego pozbyliśmy się przed kilkoma laty i dziś zbieramy plony.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi