Prasa

einhard | 14 października 2020

Spadafora oczekuje mądrej decyzji

Minister Sportu, Vincenzo Spadafora, spodziewa się mądrej decyzji w sprawie meczu Juve-Napoli.

Partenopei twierdzą, że zastosowali się do decyzji lokalnych władz medycznych (ASL), które nakazały zespołowi izolację , jak Piotr Zieliński i Eljif Elmas uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa. Juve i Lega Serie A upierają się, że Napoli nie zastosowało się do istniejącego protokołu, ponieważ inne kluby rozegrały swoje mecze pomimo dwóch lub więcej pozytywnych przypadków.

Werdykt Komisji Dyscyplinarnej powinien zostać opublikowany dziś lub jutro. Juve liczy na walkowera, Napoli może otrzymać punkt karny, ale mecz może również zostać przełożony.

Oczekuję, że Komisja Dyscyplinarna podejmie mądrą decyzję. Ja też czekam, żeby zobaczyć, co się stanie – powiedział dziennikarzom Spadafora.

Bez wątpienia ta decyzja może stać się precedensem, dlatego też czekam i uważam, że nieroztropne byłoby wygłaszanie komentarza zaledwie na kilka godzin przed jego opublikowaniem.

Jeśli zasady są rygorystycznie przestrzegane, bez szukania sztuczek i wymówek, tak jak robiły to niektóre kluby piłkarskie, możemy przez to przejść i kontynuować wszystkie rozgrywki we wszystkich dyscyplinach sportowych.

Wraz z drugą falą zachorowań w całej Europie nastąpił również wzrost liczby pozytywnych testów wśród piłkarzy, a najnowszym zarażonym jest Cristiano Ronaldo. Mówi się, że Lega Serie A rozważa stworzenie „bąbla”, który obejmie całą ligę. Piłkarze mieliby zostać odizolowani od reszty świata i byłoby to rozwiązanie wzorowane na NBA.

Martwię się tylko w niewielkim stopniu, ponieważ uważam, że protokół, który mamy, jest odpowiednio skonstruowany, ale działa tylko wtedy, gdy jest w pełni przestrzegany, a w ostatnich tygodniach widzieliśmy, że nie wszystkie kluby rygorystycznie go przestrzegały.

Są to minimalne warunki, które uzgodniliśmy z Lega Serie A i FIGC, aby umożliwić wznowienie sezonu. Jeśli Lega chce, może wprowadzić bardziej rygorystyczne środki i chronić swoich graczy. Pomimo wzrostu liczby infekcji sytuacja jest nadal pod kontrolą.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
3 lat temu

No i jest wyrok – walkower i odjęty punkt.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi