Inne

fj10 | 19 lipca 2021

Sparing z Milanem odwołany

Wstępnie zaplanowany na 24 lipca mecz towarzyski Juventusu z Milanem został anulowany.

Stara Dama i Rossoneri mieli zmierzyć się w sparingu na kilka tygodni przez startem rozgrywek ligowych, lecz z powodu problemów logistycznych, nie udało się dojść do porozumienia w kwestii miejsca tego wydarzenia. Dziś oficjalnie podano informację o rezygnacji z planów.

Zamiast tego, drużyna Piolego podejmie w Milanello drużynę Modeny. Termin nie ulegnie zmianie.

Według Monzanews i Telelombardia, Juventus ma za to zmierzyć się 31 lipca z Monzą w ramach nowej edycji Trofeo Luigi Berlusconi.

„Trofeo Berlusconi” to coroczny letni mecz towarzyski, który odbywał się na San Siro między Milanem a Juventusem. Regularne spotkania obu klubów wystartowały w 1991 roku dzięki ówczesnemu właścicielowi Milanu, Silvio Berlusconiemu, który chciał w ten sposób uhonorować pamięć swojego ojca, Luigiego.

Rossoneri zmierzyli się z innym przeciwnikiem niż Juventus tylko pięć razy w historii, spotykając się z Interem w 1992 roku, Realem Madryt w 1993 roku i Bayernem Monachium w 1994 roku. W dwóch ostatnich edycjach meczu Milan zmierzył się z San Lorenzo i ponownie z Interem. Trofeo Berlusconi ostatni raz rozegrano w 2015 roku, dwa lata przed końcem prezydencji Berlusconiego.

Tuttosport potwierdza, że mecz odbędzie się 31 lipca na U-Power Stadium Monzy.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
11 miesięcy temu

Pewnie się przestraszyli sankcji UEFA

Przejdź do paska narzędzi