Inne

maciejovsky | 16 grudnia 2022

Spotkanie dotyczące reform w Lega Serie A

Prezes Lega Serie A, Lorenzo Casini, potwierdza, że do ligi zostanie wprowadzony półautomatyczny VAR.

Wczoraj odbyło się spotkanie wszystkich 20 klubów Serie A. Tematem rozmów były potencjalne reformy rozgrywek.

Sugerowano, że wykorzystanie półautomatycznej technologii spalonego nastąpi od 4 stycznia, czyli od wznowienia Serie A po Mundialu, jednak potwierdzono, że będzie ona testowana od 27 stycznia.

To tylko względna nowość, biorąc pod uwagę, że jest już stosowana w Lidze Mistrzów, ale jest do dalszy postęp w zmniejszaniu marginesu błędu – powiedział Casini.

Odbyły się również dyskusje na temat wprowadzenia po raz pierwszy w piłce nożnej tzw. challenge’u w formie podobnej, która występuj w tenisie ziemnym lub siatkówce. Trenerzy mogliby wezwać sędziego do ponownej oceny sytuacji za pomocą monitora na boisku.

Oceniamy wykorzystanie VAR w formie challenge’u, a także chcemy upublicznić dialog między sędzią a wozem VAR lub przynajmniej skłonić ich do wyjaśnienia swoich decyzji. Można to przetestować w Coppa Italia.

Opracowujemy również sposób na zapewnienie większej ilości czasu spędzonego z piłką w grze na boisku. Idealnie byłoby również, gdybyśmy zmniejszyli liczbę meczów i usunęli terminy na międzynarodowe spotkania towarzyskie – dodał Casini.

Sposobem na skrócenie terminarza i zwiększenie rywalizacji byłaby redukcja Serie A z 20 klubów do 18.

W tej chwili zmniejszenie liczby drużyn nie jest priorytetem. Naszymi wzorami są La Liga i Premier League, które mają po 20 klubów i nie rozgrywają baraży o tytuł. Jeśli chodzi o baraże o utrzymanie, moglibyśmy pracować z Lega Serie B, aby znaleźć inny system spadków i awansów – oznajmił prezes.

Casini potwierdził również, że jest mało prawdopodobne, aby kluby inne niż Juventus skorzystały z okazji wystawienia drugiej drużyny w rozgrywkach Serie C.

Istnieje wiele trudności, głównie finansowych, dlatego dochodzą do nas prośby o większą elastyczność w przepływie graczy między pierwszą a drugą drużyną – zakończył.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AlexDP
1 rok temu

Sędziowie już i tak skompromitowali VAR. Niewidzialne spalone, niezrozumiałe decyzje, brak weryfikacji oczywistych błędów. Poniżej żółta kartka dla… piłkarza w czerwonej koszulce 😀

Maroko.png
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi