Oficjalnie

einhard | 9 października 2021

Stadiony we Włoszech otwarte na 75% pojemności

Włoski rząd zatwierdził otwarcie stadionów piłkarskich na 75% pojemności.

Do tej pory stadiony mogły gościć jedynie 50% kibiców z powodu ograniczeń COVID, co irytowało zarówno kluby, jak i fanów.

Podczas wydarzenia Festival del Calcio, które odbyło się w Trydencie podsekretarz stanu ds. sportu Valentina Vezzali zapowiedziała zmiany w tej kwestii.

Decyzja została podjęta. Limity będą wynosić 75% pojemności na stadionach na świeżym powietrzu i 60% na arenach zamkniętych – powiedziała Vezzali.

Mam nadzieję, że za około 15 dni osiągniemy 100%. To mały znak wsparcia dla świata sportu.

Oczekiwano, że podobna decyzja zapadnie kilka tygodni wcześniej, przed Ligą Narodów, ale włoski rząd pozostaje ostrożny w swoich działaniach.

Stadiony zostaną otwarte do 75% pojemności na nadchodzącą kolejkę Serie A, jednak na obiekty wejść będą mogły tylko osoby z negatywnym wynikiem testu na obecność COVID-19, wykonanym maksymalnie na 48 godzin od wydarzenia, a także osoby z ważną zieloną przepustką, która zawiera dowód podwójnego szczepienia lub dowód niedawnego ozdrowienia z zakażenia koronawirusem.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wojojuve
8 dni temu

Włoskie podejście do tej sprawy jest tragiczne. Rozumiem jeszcze podejście Niemców, gdzie ludzie siedzieli co 2-3 miejsca. We Włoszech wpuszczoną część i byli zgnieżdżeni w kupie. Bez sensu. Te 75% to też dziwne. Niech już wpuszczą 100%. Czy naprawdę 25% wolnych miejsc cokolwiek zmieni? Wątpię.

Marcelinio76
8 dni temu
Reply to  wojojuve

Może i podejście mają tragiczne , ale każdy 1% działa ma korzyść Juve

Najnowsze artykuły:
Powołani na mecz z Romą

6

Szczęsny w wywiadzie dla Foot Truck

2

Przejdź do paska narzędzi