Gracze Juve

fj10 | 18 czerwca 2021

Świat piłki nożnej żegna Bonipertiego

Osoby związane z Juventusem i włoską piłką na wszelakie sposoby żegnają Giampiero Bonipertiego, o którego śmierci dziś rano poinformowała rodzina.

Juventus wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

To wiadomość, której nigdy nie chcielibyśmy Wam podawać.

Dziś, 18 czerwca 2021, pożegnaliśmy Giampiero Bonipertiego. Zmarł w Turynie w wieku 92 lat.

Emocje, które teraz czujemy, nie spowodują, że przestaniemy czule myśleć o naszym prezydencie. Za wszystko co zrobił, zawsze będzie obecny w życiu Juventusu.

Zasługi tej postaci są nieusuwalne. Dziś oddajemy ją wspomnieniom, lecz już od dawna jest zapisana grubym drukiem w księgach historii futbolu. Jeżeli wyrażasz myśl, która potem staje się częścią DNA klubu, któremu oddałeś całe swoje życie, to oznacza, że stałeś się jego tożsamością i sposobem bycia. Na zawsze.

Kilka słów o Bonipertim dodała inna legenda klubu, Alessandro Del Piero.

Drogi Prezydencie, nikt nie reprezentował Juventusu tak, jak robił to Pan. Nikt już nie będzie.

Zawdzięczam Panu wszystko lub większość jako piłkarz, a także jako człowiek. Ponieważ bez Juventusu, bez Pana Juventusu, nie byłbym tym, kim jestem.

Będę wdzięczny na zawsze. Mam nadzieję, że udało mi się odwdzięczyć na boisku i poza nim. Tak, jak Pan chciał.

Dziękuję, Prezydencie.

Piłkarska reprezentacja Włoch również odda Bonipertiemu hołd. W niedzielnym meczu z Walią piłkarze będą mieć na ramieniu czarne opaski. Prezydent FIGC, Gabriele Gravina wypowiedział się o odejściu zasłużonego dla włoskiej piłki człowieka.

Śmierć Bonipertiego oznacza ogromną stratę. Niezwykły piłkarz, nieskazitelny dyrektor. Straciliśmy jedną z najbardziej symbolicznych dla włoskiej piłki osób.

Jego wiedza, styl i determinacja wiele nas nauczyły. Nigdy nie zapomnimy o Giampiero.

Obecni i byli piłkarze Starej Damy (i nie tylko Starej Damy) w mediach społecznościowych zamieszczali krótkie wiadomości, w których żegnali Bonipertiego.

Przypomnijmy jeszcze raz. Honorowy prezydent klubu zmarł w wieku 92 lat przez zawał serca. 4 lipca obchodziłby urodziny.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Calcio Maestro
1 rok temu

Klątwa Ramseya.

clyde_1987_
1 rok temu

Absolutna legenda Juventusu, zarówno pod względem zawodniczym jak i ze względu na karierę prezesowską. Mówimy o człowieku, który całe zawodowe życie spędził w naszym ukochanym zespole i reprezentował najważniejsze cechy związane z tym środowiskiem. Spoglądając na jego karierę można jedynie żałować, że nie osiągnął nigdy tyle z reprezentacją Włoch, co z klubem. Wielkie dzięki za wszystko mistrzu!

luque10
1 rok temu

” Vincere non e’ importante, e’ l’unica cosa che conta.”

Przejdź do paska narzędzi