Gracze Juve

fj10 | 20 lipca 2021

Sytuacja kadrowa na pozycji bramkarza

Przed swoim zwolnieniem Massimiliano Allegri miał do dyspozycji na pozycji golkipera trójkę: Wojciecha Szczęsnego, Mattię Perina i Carlo Pinsoglio. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym sezonie będzie mógł liczyć na ten sam tercet.

Przez dwa lata banicji toskańskiego taktyka, na bramce zaszły zmiany. Powrócił Gigi Buffon, odszedł Perin. Wszystko po to, aby sprawy i tak wróciły do stanu pierwotnego. Buffon przeszedł do Parmy, a wypożyczenie dwukrotnego reprezentanta Italii do Genoi dobiegło końca.

Sporo mówiło się o Donnarummie, lecz Włoch został pozyskany przez PSG. Zatem, Wojciech Szczęsny, który ma pełne zaufanie szkoleniowca, może skupić się na odbudowie pewności siebie, którą mógł w ostatnich miesiącach nieco zatracić.

Perin miał sceptycznie podchodzić do pozostania w Turynie, gdyż nie w smak mu bycie jedynie rezerwowym. Najpewniej Włoch będzie jednak zmuszony do zaakceptowania tej pozycji w hierarchii. Ofert za golkipera brak.

Nadzieją dla 28-latka może być osoba Allegrego. Toskańczyka opisuje się jako entuzjastę osoby Mattii Perina. Bramkarz jest w jego oczach świetnym wsparciem dla Szczęsnego. Z pewnością dostanie przyzwoitą ilość spotkań.

Jeśli chodzi o Pinsoglio, to mimo bycia ostatnim w kolejce do gry, jest on ważną postacią w szatni. Ma pozytywny wpływ na kolegów z drużyny i jest lubiany przez właściwie wszystkich.

Źródło: juvefc.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
andi
2 lat temu

Jak Szczęsny będzie grał tak jak ostatnio (nie myślę tylko o klubie), to Perin wcale nie stoi na straconej pozycji.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi