Gracze Juve

switi | 3 marca 2021

Szczęsny: Spodziewałem się takiego karnego

Juventus we wtorkowy wieczór pokonał Spezię 3:0, w ostatniej akcji meczu Wojtek Szczęsny obronił rzut karny wykonywany przez Galabinova.

Spodziewałem się, że karny może być uderzony w środek bramki, więc nie było mi trudno zatrzymać jego strzału – powiedział bramkarz w rozmowie ze Sky Sport Italia.

Bramkarz podczas meczu dużo krzyczał na swoich kolegów, nawet przy prowadzeniu 2:0, gdy Spezia próbowała grać pressingiem.

To było kluczowe, abyśmy zrozumieli, jak ważny jest ten moment. Nawet 1:0 czy 2:0 nie jest gwarancją, więc musieliśmy być czujni i zagrać bez straty bramki, która mogłaby odmienić losy meczu. Chciałem zachować czujność kolegów z drużyny.

Druga połowa w naszym wykonaniu była dobra, pierwsza miała naprawdę wolne tempo. To również zasługa Spezii, ponieważ grała dobrze, musimy wyciągnąć wnioski i je poprawić, abyśmy mogli grać dobrze przez pełne 90 minut a nie tylko przez 30.

Jesteśmy świadomi, że przechodzimy trudny okres, ale gramy co trzy dni i musimy zrozumieć, jak ważny jest ten moment.

Szczęsny został zapytany, czy zalicza się obecnie do pierwszej piątki, a nawet pierwszej trójki najlepszych bramkarzy na świecie.

Bardzo dziękuję, ale nie odważyłbym się na taką ocenę, po prostu wykonuję swoją pracę i staram się pomóc drużynie wygrywać mecze. Rankingi zostawiam innym.

Mamy fantastyczny zespół. Wraz z przyjściem trenera, mamy też nowe pomysły. Czasami je mylimy, ale idee są jasne a cele wysokie. Doskonale wiemy, że musimy spisywać się znacznie lepiej, jeśli mamy być konkurencją w Europie – zakończył Polak.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wloski
1 rok temu

Zajebisty bramkarz, nic mu naprawdę nie brakuje względem czołowej światówki, jest wysoki, gibki, ma refleks, do tego wielokrotnie udowadnia że nie schodzi poniżej dobrego poziomu, raz czy dwa miał przebłyski z gry w reprze ale to było dawno temu. Wojtek jest poliglota, buduje atmosferę i coraz bardziej wygląda na lidera. To ważne bo w każdej formacji powinien być lider, mamy go na bramce, mamy w obronie i ataku. Niestety w pomoc jest kszana.

Przejdź do paska narzędzi