Gracze Juve

einhard | 3 września 2021

Tacchinardi i Brio krytykują Ronaldo

Legendy Juventusu: Sergio Brio i Alessio Tacchinardi uważają, że Cristiano Ronaldo zlekceważył Starszą Damę i postawił klub w trudnej sytuacji.

Ronaldo w najnowszym wywiadzie stwierdził, że dołączenie do Manchesteru United było „najlepszą decyzją, jaką mógł podjąć”. Po tych słowach wielu fanów Juventusu skrytykowało piłkarza w mediach społecznościowych i nie inaczej postąpili Brio i Tacchinardi.

Juventus zasługuje na więcej szacunku. Nie spodziewałem się, że Ronaldo tak zlekceważy klub. To nie było miłe z jego strony – powiedział Brio w wywiadzie dla Tuttosport.

Zawsze wypowiadam się w superlatywach o trzech klubach, w których grałem: Juventusie, Lecce i Pistoiese, ponieważ podpisali ze mną kontrakt i wierzyli we mnie. Cristiano jest wielkim profesjonalistą, ale jego pożegnanie powinno być inne.

Może i nie rozstali się z wdziękiem, ale jestem przekonany, że to była właściwa decyzja zarówno dla gracza, jak i klubu. Jeśli piłkarz zostaje zmuszony do pozostania, może wyrządzić szkody swoim kolegom z drużyny i klubowi.

Podobnego zdania jest Tacchinardi, który dołączył do Juventusu w 1994 roku i spędził ponad dekadę w Turynie, rozgrywając 404 mecze w koszulce Bianconerich.

Ronaldo powinien był odejść w inny sposób. Uciekł prywatnym odrzutowcem, podczas gdy Allegri rozmawiał z drużyną przed meczem z Empoli – powiedział były pomocnik.

Spodziewałem się, że odbędzie się konferencja prasowa, na której pożegna fanów. Zasłużyli na coś innego.

Rozumiem, że nie ma już takich zawodników jak Del Piero, Totti, Maldini czy Zanetti, którzy będą legendami w swoich klubach, ale nie było miło usłyszeć od Ronaldo, że wraca do miejsca, w którym czuje się jak w domu.

Postawił Juventus w trudnej sytuacji, zostawiając klub na kilka dni przed końcem okienka transferowego z wielkim problemem, którym było zastąpienie takiej maszyny do strzelania bramek, jak on.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacekecaj
1 rok temu

Z tym się zgodzę- mógł dać więcej czasu Juve na szukanie zastępcy.

pogon
1 rok temu

Jedyna osoba jaka obchodzi Ronaldo jest sam Ronaldo. Deal Wit it.

Gregor del Ptasior
1 rok temu

Jak dla mnie to paplanie o niczym. Pożegnaliśmy Ronaldo i powinniśmy żyć przyszłością, zamiast skupiać się na nim. Zgadzam się, że odchodząc na sam koniec mercato postawił klub w trudnej sytuacji, ale zakładam, że zarówno Allegri, Annelli, Nedved czy Cherubini doskonale wiedzieli o tym, że chce odejść. Takich decyzji nie podejmuje się w dwa dni. No chyba, że wspomniani panowie dzwonią na co dzień do Brio czy Tacchinardiego i im się zwierzają z tego co się dzieje w klubie, w co jakoś szczerze wątpię. Na bank wiedzieli od dłuższego czasu, że CR chce odejść, ale być może nie wierzyli, że… Czytaj więcej »

Orient
1 rok temu

Ronaldo mógł dać więcej czasu w mercato. Serio? Raczej do ostatnich dni ważyły się jego losy i sądzę że oferta United zwyczajnie wpłynęła pod koniec okienka transferowego. Wcześniej media sugerowały dwa kierunki dla Ronaldo – PSG i City. Myślę że zamiast psioczyć na styl rozstania z Portugalczykiem, to należy się cieszyć, że odciążył kasę klubu w tych trudnych czasach i pozwolił cokolwiek zarobić na swoim transferze.

Przejdź do paska narzędzi