Gracze Juve

einhard | 15 listopada 2020

Tebas: Ronaldo w niczym nie pomógł Serie A

Prezydent La Liga twierdzi, że rozgrywkom ligowym nie brakuje Cristiano Ronaldo po jego przeprowadzce do Juventusu.

Javier Tebas rozmawiał z hiszpańską gazetą Marca o potencjalnym odejściu Lionela Messiego z Barcelony i Sergio Ramosa z Realu Madryt.

Oczywiście nie chcę, aby opuścili La Liga, ale gdyby tak się stało, wszyscy musielibyśmy dać z siebie więcej, aby wypełnić tę wolną przestrzeń – powiedział 58-latek.

Cristiano Ronaldo już odszedł. Przypomnieli mi o tym niektórzy hejterzy na Twitterze. Zapewniam jednak, że dla nas nic się nie zmieniło. Szczerze mówiąc, nie sądzę również, aby Serie A się poprawiła, dzięki temu, że się tam pojawił, jego przybycie jest ledwie odczuwalne.

Hejterom odpowiadam, że Neymar przeszedł przecież do PSG, ale Ligue 1 to wciąż tylko Ligue 1. Marka jaką jest La Liga i wielkie kluby, które biorą w niej udział, są ponad każdą indywidualnością, bez względu na to, jak utalentowany jest dany piłkarz.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
2 lat temu

Jasne , że Liga jest ponad każdą personą, ale gdy uzbiera się pewna masa krytyczna to nagle okazuje sie, że Liga nagle nie jest celem nowych piłkarz, a kluby tam grające nie tak potężne jak do tej pory.

anavrin_
2 lat temu
Reply to  OldLady

Dokładnie tak, kropla droży skałę i akurat środowisko Serie A – ligi topowej jeszcze na przełomie wieków – wie o tym bardzo dobrze.

Widać, że Tebasa piecze w pewnym miejscu i tyle.

Harun
Harun
2 lat temu

Odejście Neymara i Ronaldo było jednak pewnym wizerunkowym ciosem dla La Liga i ten pan próbuje nieco fałszować rzeczywistość. Oczywiście z dnia na dzień nie stanie się La Liga prowincją futbolu, ale te transfery pokazują, że istnieje dla takich gwiazdorów życie poza Hiszpanią i barierą jest właściwie wyłącznie chęć wyłożenia pieniędzy przez właścicieli klubów, to raz. Dwa, po latach dominacji w Lidze Mistrzów zespołów hiszpańskich, dwa ostatnie sezony tę reputację nieco nadszarpnęły. Real i Barcelona, mimo że wciąż silne, są jednak najsłabsze od wielu lat, Wątpię, choć ten sezon zapowiada się, że będzie szalony, bo naznaczony pandemią, aby w tym… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by Harun
robertob
2 lat temu

Wstawaj Tebas zesrałeś się.

Gregor del Ptasior
2 lat temu

W pierwszej chwili byłem nastawiony na pocisk po nim, ale po całym artykule trudno się z nim nie zgodzić. CR jeśli pomógł Serie A to co najwyżej w wypełnianiu stadionów w Ferrarze czy innych małych ośrodkach piłkarskich, podczas meczów z Juve. La Liga faktycznie nadal jest silna i nadal zapewne będzie. Każda legenda przemija, ale luka jest zawsze wypełniana. Pojedyncze gwiazdy nie są aż tak ważne jak zrównoważone i silne składy całych zespołów.

Przejdź do paska narzędzi