Liga Mistrzów

einhard | 11 kwietnia 2019

ten Hag: Wynik mógł być lepszy

Trener Ajaxu ujawnia, co powiedział swoim zawodnikom w przerwie meczu z Juventusem.

Wprawdzie 1-1 na swoim terenie nie jest wynikiem, na który liczysz, ale jest to nadal dobry rezultat – powiedział Erik ten Hag w rozmowie z holenderską telewizją.

Ostatnim razem przegraliśmy pierwszy mecz 2:1 z Realem Madryt i odwróciliśmy losy rywalizacji, więc wszystko jest możliwe. Dominowaliśmy przez większość spotkania, byliśmy bardzo spokojni przy rozgrywaniu piłki i mieliśmy świetne możliwości do zdobycia bramek.

Ziyech był kilka razy na dobrej pozycji na krawędzi pola karnego, więc w takie sytuacji to oczywiste, że musi oddać strzał. Dobrze, że Hakim próbuje uderzać z dystansu, ponieważ umie to robić.

Juventus potrafi bardzo szybko wykorzystać każdy mały błąd, który popełni przeciwnik. W przerwie powiedziałem chłopakom, że musimy dalej atakować, utrzymać pressing i zmusić Juventus do popełnienia błędu.

Ten Hag dał zagrać 19-letniemu Jurgenowi Ekkelenkampowi, dla którego był to debiut w Lidze Mistrzów.

Wprowadziłem go, ponieważ Lasse Schöne był zmęczony i miał żółtą kartkę. Chłopak wykonał świetną robotę i prawie zdobył bramkę, a jego faul taktyczny, którym zatrzymał Ronaldo w końcówce spotkania, był doskonałym wyborem.

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi