Kontrakty

Kurp | 17 czerwca 2022

The Pogmentary: szczera rozmowa Pogby z Raiolą

W sieci pojawiły się pierwsze fragmenty filmu dokumentalnego Pogmentary, w którym widzowie poznają z bliska karierę Paula Pogby. Mówi się, że owa produkcja ma być również zwiastunem powrotu francuskiego pomocnika do Juventusu.

Zarząd Bianconerich wraz z Massimiliano Allegrim intensywnie pracuje nad letnim oknem transferowym, aby podnieść jakość obecnej kadry przed następnym sezonem. Jednym z piłkarzy, który podobno wymaga już tylko oficjalnego potwierdzenia jest Paul Pogba, którego powrót do Turynu ma zostać ogłoszony na początku lipca.

Tymczasem dziś we Francji ujrzy światło dzienne nowy dokument o pomocniku „trójkolorowych”, którego urywki pojawiły się już w Internecie. Wśród nich zobaczymy rozmowę Pogby z jego byłym agentem, śp. Mino Raiolą, w której niejednokrotnie pada hasło „Juventus”.

Raiola: Paul, jesteś w szczególnej sytuacji. Nie masz pomysłu, nie masz pomysłu.

Pogba: Manchester przygotował drugą ofertę?

Raiola: Tak. Chcą, abyś został. Dla mnie jednak oferta tego nie odzwierciedla. Powiedziałem im: jeżeli chcecie, żeby został, nie składajcie takich propozycji. Dam im do zrozumienia, że jeśli naprawdę chcą, żebyś dalej tu był i chcą stworzyć projekt wokół ciebie, tym razem muszą działać inaczej i wyłożyć pieniądze na stół.

Pogba: Blefują. Jak możesz powiedzieć piłkarzowi, że absolutnie go chcesz, nic mu nie oferując? Nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Raiola: Co jest dla ciebie najlepsze? Co jest najlepsze dla twojej rodziny, dla twojej kariery? Co jest dla ciebie najlepsze z ekonomicznego punktu widzenia? Co jest najlepsze dla twojej marki? Musimy znaleźć miejsce, w którym będziesz się czuł tak dobrze, jak w przypadku kadry Francji. Jesteś zupełnie inny z nimi. Rozumiesz? Jesteś zupełnie innym Pogbą w Manchesterze. To nie jest normalne. Z Francją jesteś prawdziwym Pogbą, takim, jakim byłeś w Juventusie. Pogbą, którego wszyscy kochają. W Manchesterze jest coś, co cię blokuje.

Pogba: W moim sposobie myślenia jest pokazanie Manchesterowi, że popełnili duży błąd, zwlekając z daniem mi kontraktu. Chcę pokazać innym klubom, że Manchester się pomylił. Nie jesteś gwiazdą, tylko dlatego, że ty to mówisz. Stajesz się nią, ponieważ ludzie robią z ciebie gwiazdę. Tego nauczyłem się, kiedy byłem w Juve.

 

Źródło: juvenews.eu

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
12 dni temu

Z tego wynika, ze Pogba chce przyjsc do nas z dwoch powodow. Po pierwsze, by po prostu utrzec nosa Manchesterowi, ze dali mu „nieodzwierciedlajaca” jego status propozycje kontraktu i ze zlozyli ja tak pozno. Z wiadomych przyczyn, najlepiej zrobic to przechodzac ponownie za darmo do Juventusu. Po drugie, pilkarz chce byc centralna postacia w projekcie.

Nie powiem, ma Pogba rozmach biorac pod uwage, ze albo nie gra wcale albo gra slabo od długiego czasu.

Pozostaje miec nadzieje, ze atmosfera Juventusu wydobedzie z niego co najlepsze, ale ja jestem umiarkowanym optymista/pesymista.

Gregor del Ptasior
12 dni temu
Reply to  anavrin_

A ja jestem dziwnie spokojny. Od dawna powtarzam, że Pogba to gracz, u którego wszystko leży w głowie. Bo z punktu fizycznego czy technicznego nei ma braków. On musi być podziwiany, kochany i noszony na rękach. Wtedy odżywa. I myślę, że nasi kibice oraz ta chęć dopieczenia United sprawią, że znów będzie najlepszą wersją Pogby.

OldLady
12 dni temu

Jak tylko zdrowie będzie to będzie z miejsca naszym najlepszym pomocnikiem.

Calcio Maestro
12 dni temu
Reply to  OldLady

Zgadzam się. Twierdzę nawet, że jeszcze przez lata to będzie nasz najlepszy pomocnik.

Arkadio
12 dni temu
Reply to  Calcio Maestro

Również sie podpinam, jestem dziwnie spokojny o Pogbe. Oczywiście pewności mieć nie mozna. Ale jestem zachwycony że Pogba wraca. Myślę że dostanie u nas miłość kibiców i będzie motorem napędowym naszej pomocy

Szymon82juve
11 dni temu

Niedawno nie przedłużyli w Turynie kontraktu z jednym piłkarzem co podobno mógłby osiągnąć więcej gdyby nie głową.

Szymon82juve
11 dni temu
Reply to  anavrin_

Nie wiem czy w obecnym Juventusie jest atmosfera żeby wydobyć z nieo to co najlepsze. Często w ostatnim sezonie piłkarze Juventusu wyglądali jakby przechodzili obok meczu. On się na lidera nie nadaje. To nie jest piłkarz który będzie zapierdalał na boisku i motywował innych do walki. Jak nie idzie to raczej ma wywalone i truchta po boisku. Żeby on mógł zabłysnąć to inni muszą zapierdalać. Mentalnie to poziom Neymara. Czarnoskórzy piłkarze ogólnie chyba mają tendencję do gwiazdorzenia.

OldLady
11 dni temu
Reply to  Szymon82juve

No to będą inni zapieprzać, a on da jakieś liczby z pomocy bo z tym był dramat. Siejesz defetyzm w każdej wypowiedzi.

luque10
11 dni temu
Reply to  OldLady

Wydaje mi się ( a przynajmniej mam taką nadzieję), że przy Pogbie, który gra główne skrzypce w reprezentacji Francji, Locatelli rozwinie się jeszcze bardziej ( w końcu będzie miał z kim grać), a Rabiot (jeśli zostanie) będzie bardzo potrzebnym piłkarzem drugiej linii.

neq1897
12 dni temu

Pogba podniesie poziom całej drużyny… Zobaczycie 😎 Pogboom to część Juventusu, a Juventus kocha Pogboom…
⚪🤜🏻❤️🤛🏿⚫

Last edited 12 dni temu by neq1897
Przejdź do paska narzędzi