Superliga

tItOveN | 20 czerwca 2021

The Times: Superliga nie umarła

Pomimo swoich oficjalnych deklaracji kluby angielskie nie opuściły Superligi – podkreśla brytyjski The Times 

Wszystkie sześć angielskich klubów, które dołączyły do Superligi, wciąż formalnie nie zdołało jej opuścić, natomiast główni organizatorzy zapewniają, że rozgrywki „czeka restart w zmodyfikowanej formie”.

Tak zwana wielka szóstka oświadczyła, że wycofuje się z projektu ESL po tym, jak jej start w kwietniu okazał się kompletną porażką.

Jednak wszystkie zaangażowane ekipy – Manchester City, Manchester United, Liverpool, Arsenal, Tottenham Hotspur i Chelsea – pozostają współwłaścicielami i udziałowcami spółki holdingowej w Hiszpanii, w której skład wchodzą kluby z Hiszpanii i Włoch.

Źródło: The Times

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
1 rok temu

Jakby się okazało , że kluby angielskie tak zrobiły w jajo swoich kibiców – to byłby już szczyt szczytów.

AdiJuve
1 rok temu
Reply to  OldLady

Wnioskując z tego co mówiłby chociażby Perez to tak właśnie jest. Bo wg niego nikt jeszcze nie poczynił kroków by wyjść z tej spółki, także kto wie może po prostu wszyscy w tym siedzą licząc, ze znajdzie się właściwa chwila na ruszenie tego po raz kolejny. Może pójdą all in i zrobią nie tylko superligę ale też jej zaplecze dla nieco mniejszych klubów a ligi krajowe będą ta jakby 3 kolejnym szczeblem rozgrywek. edit: Doczytałem teraz wypowiedź Laporty. Jeden klub-państwo (pewnie City) było sceptyczne od początku, reszta Anglików jak mówiono w plotkach została zmuszona politycznie, Inter Milan Atletico niby też… Czytaj więcej »

Last edited 1 rok temu by AdiJuve
Gryfel
Admin
1 rok temu
Reply to  AdiJuve

IMO nie dojdzie do odszkodowań, ale nawet jeśli to na drodze sądowej. A sąd nie wymusi na klubach płatności w jednej transzy w jednym roku. Dojdzie zapewne do porozumienia i będą to spłacać z odsetkami w ratach przez następne 20-30 lat.
Nie zbankrutuje ich to, ale na pewno mocno przystopuje.

OldLady
1 rok temu
Reply to  Gryfel

Nie będzie procesu. Tylko trójca powie tak : panowie albo superliga albo zapłacicie. I tym sposobem reszta klubów ma kłopot.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi